Wpis z mikrobloga

Dziwna polityka wydawców kart bankomatowych i kredytowych. Jak to działa, ze za granicą (Steam, GoG, AliExpres) mogę płacić kartą bez żadnego uwierzytelniania? - W sumie jest to trochę przerażające, bo każdy kto na chwilę dorwie moją kartę może narobić mi długów,

ale nie w Polsce gdzie płacenie kartą wymaga takiej samej procedury jak przelew internetowy, którym w praktyce jest (zabezpieczenie 3d-secure)?

#pytanie #banki #ekonomia #visa #mastercard
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

którym w praktyce jest


@GeraltRedhammer: Nie jest.

Co do meritum: fakt braku autoryzacji 3D-Secure wynika z tego, że zagraniczni sprzedawcy nie wdrożyli 3D-Secure, które nie jest dla nich obowiązkowe. I nie ma w tym nic dziwnego. Zawsze masz do dyspozycji chargeback w przypadku fraudów na karcie.
  • Odpowiedz
@GeraltRedhammer: jako pracownik front desku mialem duzo takich przypadkow gdzie nagle okazywalo sie ze transakcje karta byly wykonywane np w afganistanie, gdzie klient nigdy nie byl w tym kraju. Zawsze radze swoim klientom zeby nie dawali do reki swoich kart bo wystarczy ze kamera uchwyci albo pracownik np hotelu zrobi zdjecie tych trzech cyferek i klopot gotowy.
  • Odpowiedz