Wpis z mikrobloga

@brt: pseudodesktopowy system operacyjny zrobiony na parodii linuksa opartej o kradzioną jave, nieprzystosowany do normalnej obsługi desktopowych urządzeń wskazujących i peryferiów i bazujący na litości androidowych aplikacji i ich webowych odpowiedników. Gdzie ficzerem jest 'external storage'. I te gry, zakładające że sterowniki będą działać.
Dlatego przykład skanera. Albo czytnika kodów kreskowych. Albo nie wiem, drukowania dwustronnego.
Sztuka dla sztuki a nie os, juz haiku/amiga os/elementary os (:D) > to :P
  • Odpowiedz
@6thsurvivor: No nie do końca Panie Kapitanie.
Android na netbooku to piękna rzecz, aplikacje są dostosowane pod touchpad fenomenalnie (żaden inny system nie jest), aplikacje oczywiście odpalają się w trybie tabletowym, czyli dostosowane do dużych ekranów. Ogólnie tylko niektóre rzeczy są źle zrobione w Andku, ale Remix OS pewnie to naprawi (jak wyłączanie aplikacji)
  • Odpowiedz
@6thsurvivor: Mówię tylko, że Android pod netbooka (nie wiem jak pod duży ekran, ale taki 10") jest genialny. Mówię tutaj o takim "Desktop Exprience". Elementy są duże, łatwo się touchpadem zarządza i tak dalej.

To jedyny system operacyjny, dla którego stwierdzam - Touchpad to bajka. Zawsze jak miałem laptopa, to zawsze myszka w parze - tutaj nie było takiej potrzeby.
  • Odpowiedz
@6thsurvivor: Rzadko kiedy to montują i jak miałem to (w starym Dellu, może technologia już jest dobra) to i tak się średnio do czegokolwiek nadawało. Taki szybki Touchpad, ale niedokładny (Trackball z tego co pamiętam?)
  • Odpowiedz
@fervi: trackpoint :P a czułość się w opcjach zmienia, do dzisiaj to montują w elitebookach hp, thinkpadach i wysokich biznesowych dellach, najlepszy wynalazek na świecie jak się przyzwyczaisz, bo pctowe touchpady są do niczego ( ͡° ʖ̯ ͡°) No i bardzo ergonomiczne jak dużo piszesz, na tyle że robią z nimi standalone klawiatury.
  • Odpowiedz