Wpis z mikrobloga

"Osoba doświadczająca paraliżu przysennego ma wrażenie ogarniającej niemocy, nie jest w stanie wykonać żadnych ruchów, mówić ani otworzyć oczu. Zjawisku temu towarzyszą zazwyczaj bardzo nieprzyjemne doznania psychiczne, takie jak wrażenie ogłuszającego dudnienia lub dzwonienia w uszach, bezwładnego spadania, wykręcania ciała, przygniecenia klatki piersiowej lub kończyn. Prawie zawsze towarzyszy mu przyśpieszony rytm serca oraz uczucie strachu."

Mieliscie to kiedys? Ja dostalem pare razy i musze przyznac, ze to jedno z najbardziej nieprzyjemnych rzeczy jaka mi sie przytrafila.

#porazenieprzysenne #opowiadaniadziadkow
Pobierz DajMinusTemuNaDole - "Osoba doświadczająca paraliżu przysennego ma wrażenie ogarniają...
źródło: comment_lOtzwclZTURq8vM32cifhLnzi8kxcWxh.jpg
  • 11
@przemyslany_nick: "W czasie paraliżu przysennego jedyną grupą mięśni, na które można mieć świadomy wpływ, są mięśnie oddechowe. Wykonywanie szybkich i gwałtownych zamierzonych wdechów i wydechów może ułatwić wybudzenie się, jednakże stan paraliżu trwa na ogół krótko i w ciągu kilku minut samoistnie przechodzi w całkowite wybudzenie lub sen." Tu masz tipa z wikipedi. Ja mam takiego, ze musisz skupic sie na poruszeniu chociazby jednym palcem, dowolonej konczyny. Gdy tylko ci sie
@DajMinusTemuNaDole: jeśli będę miał okazję, wypróbuję, ale wolałbym nie ;D Co do tipa z wiki to muszę przyznać, że chyba podziałał, bo po pierwszym razie od razu sprawdziłem WTF i za drugim razem właśnie tego spróbowałem ale byłem za razem spokojniejszy, bo wiedziałem co się dzieje.