Wpis z mikrobloga

#kameryip #monitoring
Szukam kamerek do założenia w firmie. Najchętniej używane. Potrzebuję takiej która w dość ciemnym (duże okna z lampami na zewnątrz i roletami więc da się poruszać bez światła wewnątrz) pomieszczeniu 80m2 pozwoli mi zidentyfikować ewentualnego złodzieja.
Co warto zakupić? Ewentualnie opcja numer 2 to 3 kamery (2 wewnątrz i jedna na zewnątrz)

Wycenę od firmy zajmującej się monitoringiem dostałem na 4tys zł, a na allegro widzę mnóstwo tego jest nawet za 10% ceny nowej, więc po co przepłacać)?
  • 5
@Luks_x: żeby mieć gwarancję na pierwsze dwa lata i większą szanse że system pochodzi > 5lat. Faktycznie 4k zł to dużo za monitoring pomieszczenia. Ja system IP 2Mpx na 3 kamery montuje za 3k brutto, ale wiele zależy od sposobu montażu i ilości kabli, listew czy przewiertów.
@qbiszon8: Właśnie o to chodzi, że chętnie bym nie inwestował takiej kasy. Nie znam się na tym, ale jeśli nie mam dużych wymagań i widziałem np że ktoś sprzedaje kamery które w detalu kosztują po 4tys zł za 450zł to trochę się zastanawiam czy warto. Jestem w branży komputerowej więc myślę że z konfiguracją sobie poradzę, kable sobie pociągnę, ale nie wiem co zakupić, bo to już inna sprawa.
@qbiszon8: Tego już nie ma, bo to znalazłem jakieś 2mc temu jak się rozeznawałem, potem stwierdziłem pogadam z firmą i dostałem taką wycenę. W styczniu wróciłem do sprawy i stwierdziłem że chętnie bym poszedł w używki, tym bardziej że dyski do rejestrowania mam, i trochę czasu na ewentualny montaż też.
Miałem nadzieję że dostanę wytyczne np: szukaj kamer z chipem XXX, albo kamery firmy XXX, modele YYY i tyle. :)