Wpis z mikrobloga

Coś dla #rozowypasek czyli #bizuteria. Robiłem ten #naszyjnik sam, więc i #diy taguję. Materiały to szkło pokryte chromem, złotem i tajnym składnikiem. Właściwie to nawet dwoma. Drewno z jałowca, sklejone z dwóch "plastrów" między, którymi jest szkło. Wzór zależnie od rodzaju oświetlenia i kierunku światła mieni się różnymi kolorami. Trochę jak hologram. Niestety linie są grubsze niż w hologramach, ale i tak zmieściło ich się tam 65ooo. Ciężko to pokazać na zdjęciach, więc musicie to sobie ekstrapolować z kilku klatek. Filmu na razie nie planuję.


By uczcić to dzieło postanowiłem ponowić propozycję. Jakiś czas temu oferowałem tu możliwość zrobienia dowolnego wzoru w tej samej technice (bez oprawiania w drewno) w zamian za narysowanie sylwetki drzewa w wektorach:
http://www.wykop.pl/wpis/14857003/czy-ktos-bylby-moze-chetny-na-narysowanie-mi-sylwe/
Może teraz widząc jak to wygląda łatwiej się będzie zdecydować? Wspominałem tam o dodatkowych wymaganiach, więc napiszę je od razu tutaj. Idealnie byłoby gdyby drzewo miało 11 głównych gałęzi i po 12 mniejszych gałęzi każda główna. Dodatkowym problemem jest czas. Na ewentualne zrobienie tego zostało mi go bardzo mało i musiałbym mieć oba projekty za jakiś tydzień. Jak ktoś jest zainteresowany to proszę o wiadomość.
Z powodu tego "ogłoszenia" pozwolę sobie zatagować także:
#grafika #rysunek #grafikakomputerowa #rysujzwykopem


Czas na parę zdjęć:
Pobierz Polanin - Coś dla #rozowypasek czyli #bizuteria. Robiłem ten #naszyjnik sam, więc i #...
źródło: comment_bQyshtoHRIbVFstTAcbXPfMx0EB33J6N.jpg
  • 14
@ziutek1294: Pod choinkę było. Zadowolona jak najbardziej.

W ogóle przy okazji ma ktoś pomysł na czym to powiesić. Miałem w pierwszym napisać i zapomniałem. Łańcuszek? Rzemyk? Ten sznureczek tylko roboczo.
@Thalarctos-maritimus: To jest dość jasne. W miejscach gdzie nie ma wzoru przypomina leciutko przydymione lustro. Jak chrom na zderzaku. Na zdjęciach jest ciemne, bo starałem się robić tak, żeby nie odbijały się jasne powierzchnie, bo niewiele było widać. Takie to właśnie próby zrobienia zdjęcia lustru. Zobaczę jeszcze jak wyjdzie kiedyś z rzemieniem. Ogólnie to parę błędów miałem i najchętniej bym zrobił drugi raz, więc może kiedyś zaryzykuję i je zabejcuję? Najwyżej