Wpis z mikrobloga

#wroclaw #gorzkiezale

#!$%@?, czekanie na pociąg na dworcu we Wrocławiu to jest jakaś porażka. Ale teraz serio.
Przyjechałem o 22:30, muszę czekać do 00:44. Wychodzę przed dworzec - bandy żuli obstawiły wejście/wyjście i proszą o pieniądze. W holu dworca sztajmesy leżą rozłożone na podłodze przy McDonaldzie i empiku, dodatkowo inne menele chodzą po całym holu, patrzą nieludzkim wzrokiem i proszą tymi śmierdzącymi zapitymi mordami o kasę.

Idę do poczekalni - co z tego, że czasem przejdzie się tu ochrona, jak i tak może wejść kto chce? Wchodzi zakapturzony łysy cwel w białym dresie, 25lvl, czerwona morda, oczy bez spojrzenia i siedzi i się gapi na ciebie i wzroku nie odrywa. Po nim wchodzą dwa szczerbate menele z siatkami, drą mordy, śmierdzą gównem i proszą o pieniądze.

Jest też jakiś bezdomny dziad pic rel, którego obserwuję od kilku minut - naprzeciwko niego siedzi dosyć ładna różowa, <25lvl, a ten udaje że czyta gazetę, i patrzy na nią literalnie co pięć-dziesięć sekund sapiąc przy tym i oblizując się tak dyskretnie jak to możliwe.

O, właśnie przed sekundą ochroniarz spokojnie chciał wyprosić jednego pijanego zula z bułką. Zaczął się miotać i drzeć mordę kuywa kuywa wypmnbbmalaj #!$%@? #!$%@? w kamyzlce kuywa.

Wrocław, please
t.....w - #wroclaw #gorzkiezale

#!$%@?, czekanie na pociąg na dworcu we Wrocławiu to...

źródło: comment_pmcXFVynbdIX4e9mEInyTCjoygVfKrmQ.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • 3
@pesia: piec minut temu widziałem grono żuli na placu przed dworcem skupionych wokół jednego że swoich leżących bez ruchu na śniegu kolegów, po chwili przyjechała karetka
  • Odpowiedz
  • 1
@Madlen_: nie no, ja jestem szczęśliwy :D
Co się nazwiedzalem w ostatnie kilka dni to moje, po prostu mam dość już żuli proszacych mnie codziennie o papierosa czy pieniądze
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Ja tylko mówię o tym że ZAWSZE znajdzie się koleś który nie pójdzie do ŚWIĘTEGO WACŁAWA, a ty musisz być po prostu na to przygotowany. Jakbyś miał auto to byś już był w domu. AHH TE #niebieskiepaski bez prawa jazdy.
  • Odpowiedz
@blezio: nie kazdemu oplaca sie jechac samochodem, nie kazdy lubi ma mozliwosc itd... Poza tym sa trasy gdzie to jest bezsensowne, w taka pogode trasa wroclaw - poznan to mordega.
Podobnie wroclaw - krk gwarantuje ze a4 #!$%@?, jak nie w jedna to w druga strone, pomijam juz koszta, bo za same oplaty na autostradzie masz na bilet.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: No rozumiem, dlatego jeżeli tobie bardziej opłaca się jechać pociągiem to musisz zaakceptować takie sytuacje. Chyba że sam tego ziomka #!$%@?, albo napiszesz do prezydenta. Tak jest wszędzie nie tylko we Wrocku i nie tylko przy takiej temperaturze. Ot, tak klimat dworca.

@tenodbiletow: Masz rację, ale nijak to się wiąże z bezdomnymi na dworcu.
  • Odpowiedz
  • 88
@blezio: właśnie chciałbym, żeby w mentalności ludzi dworzec przestał być miejscem żuli, bezdomnych koczujących czy innych takich - dworzec jest miejscem dla podróżujących koleją i kropka.
Czemu bezdomni nie idą np. leżeć do teatru czy urzędu miasta? Bo nie są tam wpuszczani, bo są to ważne reprezentacyjne budynki. Dworzec jednak jest wizytówką miasta i pierwszym miejscem, jakie widzi przyjeżdżający pociągiem i uważam, ze powinno zostać zachowane w porządku i czystości
  • Odpowiedz