Wpis z mikrobloga

@dorotka-wu: Krowarzywa (bo o tej knajpie mowa) ma akurat naprawdę dużą niewegetariańską klientelę, pewnie spokojnie z jedna trzecia regularnie się tam stołujących to mięsożercy. Co jednak wystawiałoby ich burgerom całkiem dobrą rekomendację. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Engma: co nie oznacza, że burgery wołowe są lepsze (oczywiście w moim mniemaniu) i nie ma co porównywać jakiejś papki do mięsa.

jeżeli weganie tak bardzo nie tęsknią za mięsem to po co udają, że je jedzą?
weganie tak bardzo nie tęsknią za mięsem


@dorotka-wu: Ależ owszem, niektórzy tęsknią za jego smakiem, i w żaden sposób nie kłóci się to z ideą weganizmu. Ale akurat te wegeburgery nie usiłują imitować smaku mięsa, mają bardzo warzywny smak.
Analogicznie mogłabym spytać: po co mięsożercy stołują się w wegeknajpach, skoro mają mięso i jest ono takie dobre? Wegańska kuchnia to coś więcej niż tylko brak mięsa i najwyraźniej dla wielu niewegetarian
@Engma: w sumie masz rację - wszytsko zależy dlaczego ktoś stał się weganinem - albo z powodu zwierząt (ale wtedy tęsknota za mięsem jest nieco hipokryzją) albo z powodu diety (wtedy można tęsknić i napewno się tęskni) albo z powodu nie lubienia smaku mięsa (no to wtedy się nie tęskni). Ja szczerze mówiąc w wegeknajpce byłam niewiele razy. Kiedyś zamówiłam aż shake, ostatnio w litewskiej restauracji wzielam jednego pieroga na parze
albo z powodu zwierząt (ale wtedy tęsknota za mięsem jest nieco hipokryzją)


@dorotka-wu: Nie rozumiem nazywania tego hipokryzją. To, że ktoś nie chce przyczyniać się do cierpienia zwierząt, nie oznacza automatycznie, że nie przepada za mięsem. A skoro jest przy tym w stanie znaleźć jego przyzwoite imitacje w kuchni wegańskiej (tak mi się wydaje, że przyzwoite, bo w sumie sama nigdy nie jadam żadnych wegańskich mięs), to chyba dobrze, czyż
albo z powodu zwierząt (ale wtedy tęsknota za mięsem jest nieco hipokryzją)


@dorotka-wu: to nie jest tęsknota za mięsem tylko za SMAKIEM mięsa, lub mięsnych potraw. Co ma smak do etyki w ogóle, gdzie tu hipokryzja? Kupowanie sztucznego futra zamiast prawdziwego to też hipokryzja?
@gupilogin:

ach nie chcę nosić futra zwierząt bo one cierpiały ale wyglądam w nich tak cudownie, że kupię sztuczne...


i transparent:

w futrach najlepiej zwierzętom.


( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)