Wpis z mikrobloga

@bajery: nie ma znaczenia czy wynajmujesz pokoj za £100 tyg. czy za £400tygodniowo, nikogo to nie interesuje, w banku musisz podac adres na jaki ma ci przyjsc karta, ale uwaga, niektore banki wymagaja proof of adress, czyli potwierdzenia adresu, rachunku za gaz/wode/prad itp. Jesli spotkasz sie z tym, idz po prostu do innego banku/ oddzialu z dowodem osobistym i sprobuj ponownie. Jak ja zakladalem konto, bylem w 3 lloydsach, i
  • Odpowiedz
@bajery: Problemem moze być to, że ktoś dostał dom z councilu, a następnie podnajmuje pokoje nielegalnie.
Wypytaj wcześniej, czy będziesz mieć umowę, czy korespondencja moze przychodzić na ten adres, co z depozytem, kto go chroni.
(Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam Twoje pytanie)
  • Odpowiedz
@asique: Tak, właśnie o to mi chodziło. Znajomy pojechał w ciemno. Wynajął (jak się okazało na miejscu) mieszkanie u cyganów, i miał problemy z rejestracją konta bankowego, bo cyganie nie chcieli potwierdzić, że on tam mieszka z uwagi na fakt, że straciliby jakieś zasiłki z których żyją (nie wiem czy dobrze to rozumiem). Boję się tego właśnie.
  • Odpowiedz
@bajery: tak, dobrze rozumiesz. Cyganie dostali mieszkanie od councilu (tutejszy urząd gminy/miasta), a następnie podnajęli je dalej. Zdarza sie też to wśród innych nacji, dlatego te pytania, które podałam są ważne. Nie bój się pytać o takie rzeczy
  • Odpowiedz