Wpis z mikrobloga

@ksardas: a czy ja mówie, ze jest? xD po prostu śmieje sie z tego jak #!$%@?. praktycznie każda z o.o. sie tak przekształca.
@Xizor: ta, wiem, ale nigdy nie było takiego natężenia przekształceń w tę formę.
przecież obecną sytuację można opisac jako: słup słupa na słupie, słupa słupem pogania.
też zauważyliście jakieś dziwne noworoczne natężenie przekształcania spółek w z o. o. sp. k


@jokefake: opcja starsza od węgla, dodatkowo nawet rząd zareagował i jakiś czas temu wprowadził zmiany które spowodowały że przekształcenie w takiego potworka straciło sens. A jak się dobiorą do cen transferowych to dopiero będzie smród.
@ksardas: nie śmieszy mnie czynność, a powód i owczy pęd jakiemu ulegają ludzie tylko po to by kręcić wały

@krzych0: @hypation: a ja sie zastanawiam kiedy szacowny prawodawca ogarnie to bagno, bo jakiekolwiek domaganie sie czegokolwiek od wspólników tego tworu jest praktycznie awykonalne
@jokefake: SK jest zwykłą spółka osobową. To że powstaje ich coraz więcej jest logiczne, właściciel unika podwójnego opodatkowania (cit + pit), a dodatkowo można (ale nie trzeba) tą strukturę ustawić tak żeby właściciel był bezpieczny.
Kumatego prezesa zwykłej spółki też nie dopadniesz, więc prawodawca nic nie zmieni w tej konstrukcji.