Wpis z mikrobloga

Przypomnijcie sobie np. święta u was w domu. Mama robi ciasto. I czego używa do "babki"?

Kostkę do pieczenia Kasia. Tak, tak to ładnie brzmi. Kostka do pieczenia (ʘʘ)

Szkoda tylko, że to zwykła niezdrowa margaryna. Ciekawe ile jeszcze jest takich produktów, które miały być zdrowe, tradycyjne, takie polskie, a tak naprawdę były marketingowym gunwem? ʕʔ

#przemysleniazdupy #margarynakasia
  • 27
@tusiatko: Bije zazdrość od tekstu, bo się czepiasz dobrych kucharzy. Co jeżeli na margarynie babka jest smaczniejsza? Co wtedy? Nie obchodzą mnie opinie o kruchości i idealnej sprężystości ciasta, ani nawet o walorach smakowych wielkich znawców. Co jeżeli mi smakuje? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@oggy1989: Ale te kurczaki to mi dzisiaj wyszły. O maaatko. Aż sama się dziwiłam jakie dobre!
@2822: Margaryna to jest gówno. Jak można lubić coś, co niby ma być takim drugim masłem, ale jak będziesz trzymał otwarte miesiąc poza lodówką, to się nie zepsuje? Najśmieszniejsze są te margaryny o smaku masła. Lol w sumie ta Kasia też ma "bardziej maślany smak" xd
@tusiatko: Ziemniaki w piwnicy leżą miesiącami i jakoś nie zepsute. Suszone mięso tygodniami leży. Zawsze wkurza mnie argument o niepsuciu się produktów. Nie wszystko co się psuje jest ok, tak samo nie wszystko co się nie pasuje jest złe. Dobra margaryna jest spoko, a nawet rzucę hasłem, że margaryna może być zdrowa.
@2822: Człowieku, gdzieś Ty przespał ostatnie lata, gdzie wyszło na jaw, że "zdrowa margaryna" to była niezła akcja propagandowa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Siostra chemik mi to tłumaczyła dlaczego to niezdrowe, ale nie mam teraz głowy do tego. Weź sobie w google wpisz "niezdrowa margaryna" albo "margaryna jest niezdrowa".