Wpis z mikrobloga

Poznań w awangardzie walki z tradycyjnymi polskimi wartościami: Nowe standardy rowerowe podpisane! - Jak projektować i jak budować śluzy, pasy i drogi rowerowe tak, by były wygodne dla rowerzystów - to wszystko regulują nowe standardy rowerowe Poznania. Podpisał je Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Warto dodać, że Wudarski wywodzi się ruchów miejskich, czyli "jednej z gorszych zaraz" według Łukasza Warzechy. :]

- Wprowadzenie nowych standardów zapewni jednolitą, wysoką jakość poznańskich tras rowerowych - tłumaczy Wojciech Makowski, oficer rowerowy Poznania. - Dokument obejmuje reguluje wszystkie kluczowe elementy infrastruktury, wskazuje, jak projektować drogi dla rowerów, pasy rowerowe, różne rodzaje śluz rowerowych, jak prowadzić rowerzystów przez skrzyżowania czy wzniesienia. Od dziś Poznań ma najnowocześniejszy tego typu dokument w Polsce.


#neuropa #poznan #rower #rowerowypoznan
  • 11
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Nie przesadzałbym z najgorszą, a poza tym wierzę, że to się będzie zmieniać. Ten dokument to jest na pewno krok w dobrym kierunku, bez którego kolejne byłyby trudne do wykonania. Za poprzedniej władzy można było pomarzyć o sensownej i konsekwentnej polityce rowerowej, teraz można mieć pewne nadzieje.
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Cóż, mnie w Poznaniu jeszcze nie było za Szczęsnego Kaczmarka, ale wszystko, co o nim czytałem, mówi, że to był jednak człowiek prowadzący znacznie bardziej nowoczesną politykę. Uchwalony za jego czasu plan transportowy był bardzo porządny, tylko potem nie był realizowany przez następców. I widzę też różnice w działaniu między nimi, a obecnym prezydentem. Który nie jest oczywiście idealny, ale na pewno lepszy.
  • Odpowiedz
@Czajna_Seczen: ja za jego kadencji tylko dwie rozsadne inwestycje widze, sluza i zjazd na szczepankowo, faktycznie zajebisty jest :-) po za tym temat roweru w tym miescie to detal, wiec moje uwagi raczej obejmuja caloksztalt.
  • Odpowiedz