Wpis z mikrobloga

@cinek687: @dGustator: @yeloneck: Mam podobne subiektywne odczucia bo pamiętam jak jedzenie smakowało u babci na wsi, jednak bardzo zastanawia mnie naukowy aspekt tego problemu, czy wspomniane przezemnie hormony mogą mieć wpływ na konsumenta.
@zyyx: Dam przykład dziczyzny :D

Dzik którego się strzeliło tak by padł od razu, będzie lepszy od tego który dostał i po np: 10 minutach padł.
W tym czasie wydziela się adrenalina, która może zniszczyć dobry smak mięcha.

Zawsze jest różnica pomiędzy chowem w klatkach a na polanach :P
@zyyx: Oczywiście że mogą.
dlatego producenci starają się zachować wysoki dobrostan zwierzat.

Natomiast co do jajek, to nie odkryto żadnych różnic pomiędzy różnym sposobem chowu,
liczy się wyłącznie karma.
@yeloneck: @radzio541: Bardzo boli mnie, że ludzie wolą zapłacić mniej kosztem jakości. Rozumiem kupić gorszy odkurzacz ale jedzenie? Właśnie to generuje popyt na pożywienie niskiej jakości. Sam staram się jeść mniej mięsa ale za to szukam takiego najlepszej jakości.
@zyyx: Wpływ na smak jajek czy mięsa ma to co jedzą zwierzęta. Jedzenie w hodowlach ma za zadanie jak najszybciej utuczyc zwierzę bądź w przypadku kur ma przyspieszyć proces składania jaj.
Obecnid doszło do tego ze ciąża u świni trwa ponad 3 miesiące, ale proces dorastania od prosiecia do tucznika trwa tylko 2,5 miesiąca. Teraz zadaj sobie pytanie czy to jest normalne i jak to może smakować.