Wpis z mikrobloga

#decapromolist (delta 31.12.2015-02.12.2015) dostępna jest tu: decapromolist.html ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak się można domyślać, lista z dwóch ostatnich dni jest bardzo skromna. Ale wygenerowałem ją, żeby pokazać pierwszy frontend z prawdziwego zdarzenia :) Coś nie mogłem się doczekać aż ktoś napisze frontend i w końcu korzystając z ostatnich dni wolnego, sam postanowiłem do tego przysiąść. Znalazłem świetną bibliotekę jsGrid, która jest na tyle przyjazna, że nawet bez znajomości JS, byłem w stanie samodzielnie ją skonfigurować i zaimplementować funkcje konieczne do uruchomienia na danych z listy.

Teraz lista wspiera sortowanie po kolumnach (wystarczy kliknąć w nagłówek kolumny) i filtrowanie. Okazało się, że akurat filtrowanie musiałem zaimplementować samodzielnie i wspiera obecnie takie funkcje:
- dla pól tekstowych można używać znaku alternatywy w formie pałki |. Czyli np. interesują nas rzeczy dla mężczyzn i unisex, wtedy w pole po Płeć wystarczy wpisać M|U. Takiej składni można używać w każdym polu z tekstem.
- w przypadku pól liczbowych można używać znaków większe i mniejsze. Np. jeśli szukamy zniżek większych niż 50% wtedy w pole poniżej "Zniżka (%)" wystarczy wpisać >50. Podobnie dla mniejszych, wtedy <50, a kiedy równe to pomijamy znak, wpisując po prostu 50.

To na razie tyle, może później dodam obsługę negacji lub w ogóle wyrażeń regularnych :)
  • 8