Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad założeniem aparatu na zęby (lv 25) i mam w związku z tym kilka pytań:
1. Czy w trakcie leczenia można zmienić lekarza prowadzącego, tzn. chodzić na kontrolę gdzieś indziej? Ze względu na pracę nie jestem pewien, czy przez 2 lata będę mieszkał w jednym mieście.
2. Jak bardzo uciążliwa jest higiena zębów z założonym aparatem? Tak jak teraz zajmuje mi to kilka minut rano i wieczorem, ew. w środku dnia, to ile zajmowałoby to czasu z aparatem?

#aparatnazeby #ortodoncja #stomatologia #pytanie
  • 5
3, Jak duża jest szansa, że po skończeniu leczenia zęby znowu się pokrzywią? Spotkaliście / spotkałyście się z takimi przypadkami?
@splasz: 1. Możesz zmienić orto jak najbardziej, aczkolwiek DOBRY ortodonta ma swój plan leczenia który realizuje krok po kroku i zazwyczaj wie, co będzie robił z Twoim zgryzem za miesiąc, dwa a nawet rok. Ja jeździłam do innego miasta, wycieczka raz w miesiącu nie była jakąś wielką tragedią.

2. Higiena trwa po prostu dłużej i warto nosić ze sobą szczoteczkę do zębów. Po jakimś czasie się człowiek do tego przyzwyczaja i
@nama: 3. Byłem u mojej u pani ordo i powiedziała, ze po zdjęciu aparatu bede miał retainer stały i musze jeszcze nosić go z takim plastikowym invisiligner przez kolejne 2 lata wtf. Myslalem ze wystarczy stały retainer i moge juz zapomnieć o noszeniu czegokolwiek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@splasz: