Wpis z mikrobloga

@mersi: ta "gwara jaskiniowców" pomogła mi w nauce niemieckiego i ułatwiła życie na emigracji, także tego.


Żeś jest niereformowalny gorol i tela, niy pozdrawiom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AchtKommaAcht: W sumie jak większości osób, które z dziada pradziada tu mieszkają?
@mersi to jest chyba logiczne, że nie będę mówiła do Warszawiaka po śląsku :D Ale widzisz, ile tu się osób z Śląska zgromadziło? Niektórzy lubią posłuchać śląskiego, nie każdy zaraz się burzy i denerwuje. Kabaret Młodych Panów też na tym robi karierę.
  • Odpowiedz
  • 0
@fraukaramel: jak ktoś kaleczy język polski to też się burze, w dobie internetu gdzie każdy błąd podkreśla ci na czerwono i w dodatku można jeszcze sprawdzić prawidłową pisownię w kilka sekund robienie błędów pomimo tego to już dla mnie analfabetyzm :)
  • Odpowiedz
@uppss: Dobra, czyli robimy osobne portale dla Ślązaków, Kaszubów, Górali, kogoś pominęłam? I tworzymy dla nas getta, bo w ten sposób nikogo nie będzie razić nasza kultura i tradycja ;)
  • Odpowiedz
@fraukaramel: Kaszubi jakoś się językiem na siłę nie chwilą swoją gwarą na pokaz.

Dobra, czyli robimy osobne portale dla Ślązaków, Kaszubów, Górali, kogoś pominęłam?


Skoro filmy są tłumaczone na śląski i gry czy w niektórych modelach telefony Samsunga to tak.
  • Odpowiedz
@uppss: I co tu jest na siłę. Ślązak powiedział czy napisał coś po śląsku. Chyba nie jestem jedyną Ślązaczką na tej ziemi, niektórzy ludzie lubią poczytać i posłuchać czegoś po swojemu i nie rozumiem, skąd taka, no może nienawiść to dużo powiedziane, ale niechęć do tego.
  • Odpowiedz