Wpis z mikrobloga

@4d1n: Wenn du schon Deutsch schreibst, dann kannst Du auch Fehler vermeiden :) W skrócie życzyłam Ci udanego Nowego Roku, dużo zdrowia, pieniędzy i błogosławieństwa bożego :)
  • Odpowiedz
@Ze_Arcadio: Gdzieś tam wyżej już z kilkoma osobami o tym rozmawiałam, ja mieszkam na Śląsku Opolskim, dlatego wiele rzeczy się różni od gwary typowej np w okolicach Katowic. Ba, pojadę 20 km do mojego chłopaka, on też już inaczej mówi, na studiach porozmawiam z koleżanką, która pochodzi z innej strony województwa i też już inaczej mówi, my np. mówimy wszystko przez s, śmieją się, że syczymy niekiedy, kiedy w innych regionach
  • Odpowiedz
@fraukaramel: Ten język/dialekt jest bardzo piękny i bez problemu zrozumiałem każde słowo tekstem, ciekawe, jakby było w mowie, nie przejmuj się, kto jak chce mieć napisany tekst przed sobą, czasem brzmi to wszystko zabawnie, ale czyta się przyjemnnie, nie lubię tylko pełnego niemieckiego, ale wszelakie polskie gwary i dialekty jak najbardziej akceptuję, bo mimo wszystko wiem, że mamy wspólną historię, pomimo że kiedyś Śląsk nie należał zawsze do Polski. Pozdrawiam i
  • Odpowiedz
@fraukaramel: Dodam tylko tyle, że jestem z Zachodniopomorskiego i moja przeszłość nie wiąże się z Południem, a raczej z centrum Polski, zaborem Austriackim i Rosyjskim, ale raczej ogarnąłem to na chłopski rozum :D
  • Odpowiedz
@badzio343: na migi tes sie doł, cowiek komunikatywny zwiyrz, to wsandzie sie doł rady, wartko gołdka załapie i jak zacnie klepać, to się nareszcie zawrzeć nie umie ;)
nie no, z reguły to jednak jak po polsku ktoś do mnie to odpowiadam po polsku :D Taką drogą z koleżanką dopiero po 5 latach się dogadałyśmy, że obie po śląsku mówimy :D
  • Odpowiedz