Wpis z mikrobloga

Wypokowi kociarze, problema z Szyszką mam ;<

Sprawa wygląda tak - Szychon jadł jak szalony, od kiedy tylko u nas był. W każdej ilości, przy pustej misce alarmował nas miałkiem tak głośno, że sąsiedzi mogli go słyszeć. Testowaliśmy kilka karm, kot nie chciał jeść, albo miał biegunkę (to na samym początku), ale posmakowała i spasowała mu i nam karma dla kociąt Smilla, kupowana na zooplus.pl. To zamówiłam chyba 24 sztuki, policzyłam, że wystarcz tak na "po sylwestrze". Ale ale karma schodziła bardzo szybko, bo kot jadł więcej niż jedną dziennie (250g, a puszka ma 200g). I żarełko skończyło nam się w wigilię.

Kupiłam mu przed wigilią dwie puszki Felixa dla dużych kotów, stwierdziłam, że kilka dni nic mu się nie stanie. Pierwszą puszkę zjadł ze smakiem, a później zaczął się festiwal niejedzenia. Kot zjadał po maluśkim kawałku, albo w ogóle nie jadł. To kupiłam Butchersa, tego to w ogóle nie tknął. W międzyczasie oczywiście zamówiłam Smillę, ale wiadomo, okres świąteczny, paczki chodzą, jak chcą.

Kocio stracił nieco na wadze, widać mu biodra, czuć miednicę. 3 dni temu zaczął wymiotować. Nic poważnego, bo samą śliną, ale dla mnie to już duży znak sygnał, że trzeba do weta. Srutututu pojechałam do weta wczoraj wieczorem, badanko - kotu NIC NIE JEST, tylko nie lubi zmiany karmy. Jak przyjedzie nowa karma, to mu przejdzie, jeśli nie (2-3 dni), to do weta z powrotem. Nie boli go brzuch, dalej biega lata skacze, troszke wychudzony, ale jeszcze w granicach dopuszczalnych. Od wczoraj kocio sie nieco uspokoił, głównie śpi, a bawi się tylko troszkę, raczej na spokojnie.

Jaki jest problem? Karma przyjechała godzinę temu, kot poskubał odrobinkę (chociaż rzucił się ze smakiem) i olał, poszedł spać, NIE JE :<<<<

O co mu chodzi i co zrobić. 5 stycznia wyjeżdżamy z niebieskim i kot zostaje u jego rodziców.

Na zachęte zdjęcie szyszkona ;D

#kot #koty #pomocy #pytanie #szyszkathecat #pokazkota #smiesznypiesek #katzenpfotchen
Khaleesi - Wypokowi kociarze, problema z Szyszką mam ;<

Sprawa wygląda tak - Szych...

źródło: comment_Dpl4BaSylJzIBbgpNcjxPqMsunMeEQlX.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • 0
moze po prostu przestała mu smakować? ile ma białka? może nie jest dla niego atrakcyjna

spróbuj trochę podgrzać, np w mikrofali, wtedy jest bardziej aromatyczna.

ew. spróbuj mu podać jakiegoś tuńczyka, albo trochę jakiegoś kurczaka - średnia opcja, ale lepsze to niż żeby w ogóle nic nie jadł.
  • Odpowiedz
@99PLN: zapomniałam - przedwczoraj dostał gotowane serduszka a wczoraj żołądki. Serduszka zjadł może ze 4, później bawił się nimi po całym domu, żołądki też - 2-3 sztuki i koniec
  • Odpowiedz
@Khaleesi: a jak w kuwetce, że wprost zapytam? chodzi mi o to czy tak jak zwykle sie wyproznia (ilosciowo)? koty przestaja jesc przez zaparcia spowodowane kulkami sierscie w przewodzie pokarmowym (wskazuje na to rowniez to, ze wymiotiowal)
  • Odpowiedz
@pilot1123: jeszcze nie, tylko 1230 g waży ;D

@Bez_Komentarza: czytałeś wpis, czy nie? byłam u weta, powiedział swoje, ale ciekawa jestem, cy macie pomysły jakieś. Bo problem niby roziwązany, karma przyjechała i mam czekać 2-3 dni, ale te 2-3 dni to dla mnie wieczność na czekanie i może ktoś ma jakies mądre pomysły.

Nie wpieprzaj się, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Khaleesi: spróbuj z podgrzewaniem. jest mokra, czy sucha?

małe kotki też nie mają dużej pojemności brzuszka. może wtedy był już najedzony?

nie kombinowalabym z tabletkami na zwiększenie apetytu póki co, bo nie wiadomo do końca jaka jaka jest przyczyna jego niejadztwa.

może też być tak, że faktycznie jest wybredny - mam ten sam problem z moimi kotami, które po zachorowaniu na nerki musiały przejść na karmę niskobiałkową
  • Odpowiedz
@Zodiaque: pierwsze pytanie weta ;) - Kupka wygląda "ładnie", czyli tak jak zawsze, ale jest jej nieco mniej, bo wiadomo - mniej je. Mocz bez zmian. Dzisiaj kupiłam przysmak odkłaczający, bo tego tez sie bałam
  • Odpowiedz
@99PLN: jak się gnojek przebudzi, to podgrzeję mu karmę, dzięki ;)

Najedzony nie jest, bo nic nie jadł od wczoraj od 16 i to były dwa kawałki mięsa, a stał przy misce od rana i miałkał. I tutaj tez nie pasuje mi wybredność, bo do tej pory jadł. Nie chciał jeść nowych rzeczy, co ma sens, i wróciłam do starej
  • Odpowiedz
@Khaleesi: obejrzyj jeszcze pyszczek w srodku czy nie ma zadnych problemow z ząbkami czy dziąsłami (o ile wet nie patrzył) - tyle przychodzi mi do głowy na szybko. Aaa i moze sproboj mu dać trawki do poskubania - spowoduje wymioty i przeczyści z siersci na wszelki wypadek (to dal kota naturalna metoda). Podgrzanie karmy, czy wymieszanie z rybą to tez dobry pomysł - oby wrocil apetyt :)
  • Odpowiedz