Wpis z mikrobloga

Kiedy pojawił się Parlamentarny Zespół ds. Reform Systemowych i Wolnorynkowych składający się jedynie z członków klubów parlamentarnych PiS i Kukiz’15 sporo było komentarzy typu "Gdzie ci wolnorynkowcy z .Nowoczesnej? Zdrajcy liberałów! Oszuści jak Tusk i PO!" Wykopowa prawica rzucała inwektywami gdziekolwiek pojawiło się zdjęcie Petru. Nie trudno się domyślić, że członkom .N coś nie pasowało w tym zespole, czyżby były to były zbyt skrajne poglądy wolnorynkowe? Akurat wczoraj panowie posłowie i panie posłanki mieli pierwszą możliwość wykazać, którą stronę faktycznie popierają (pro-socjalną, czy pro-rynkową) – a ja mam przed nosem głosowanie o poselskim projekcie ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych. Jak zatem spisali się sejmowi obrońcy skrajnego kapitalizmu? Czy bronią nas przed socjalnymi reformami PiS-u?

Kulesza Jakub /Kukiz15/ przewodniczący – PRZECIW.
Błeńska Magdalena /Kukiz15/ wiceprzewodnicząca – ZA.
Lisiecki Paweł /PiS/ wiceprzewodniczący – ZA.
Bakun Wojciech /Kukiz15/ - ZA.
Borowska Elżbieta /Kukiz15/ - ZA.
Horała Marcin /PiS/ - ZA.
Jaskóła Tomasz /Kukiz15/ - PRZECIW.
Józwiak Bartosz /Kukiz15/ - ZA.
Kozłowski Jerzy /Kukiz15/ - ZA.
Maciejewski Andrzej /Kukiz15/ - ZA.
Rzymkowski Tomasz /Kukiz15/ - ZA.
Siarkowska Anna Maria /Kukiz15/ - ZA.
Soboń Artur /PiS/ - ZA.
Wilk Jacek /Kukiz15/ - PRZECIW.
Wójcikowski Rafał /Kukiz15/ - ZA

12:3! 12 za podatkiem, tylko 3 przeciw. Kiepsko to wygląda jak na na ludzi, którzy podnoszeniem podatków się brzydzą… coś mi się wydaje, że ten cały Parlamentarny Zespół ds. Reform Systemowych i Wolnorynkowych jest równie wolnorynkowy co Prawo i Sprawiedliwość prawe. Dla pełnego obrazu dodam jak to wypada u zdrajców liberalizmu reprezentujących .Nowoczesną? ZA – 1. PPRZECIW – 28.

Wnioski nasuwają się same ;)

#neuropa #4konserwy #nowoczesnapl #kukiz #bekazprawakow #polityka
  • 7