Wpis z mikrobloga

#skoki #skokinarciarskie
Mamy swoich mistrzów, ale dziś nasi słabo. Za to jest jeden mistrz ponad mistrzów, ponadczasowy którego znają wszystkie pokolenia fanów skakania. Był Nykänen, Ahonen, Goldi, jest Ammann ale jest też jeden japoński przeszczep który mimo że nigdy nie był najjaśniejszą gwiazdą to jest niesamowitym sportowcem, jak dla mnie mimo że wielkich sukcesów za dużo nie miał jest najzajebistrzy, jak ktoś się zgadza plusuje prawdziwego mistrza
burcadbadeed - #skoki #skokinarciarskie
Mamy swoich mistrzów, ale dziś nasi słabo. Z...

źródło: comment_9nOmNDszNUNXDOpA2RbMTrwK7zhe6yBr.jpg

Pobierz
  • 50
@Maxxtom: W porównaniu do mistrzów olimpijskich typu Stoch czy Ammann, mocno nie świecił, nawet co chodzi o mniejsze mistrzostwa gdzie zgarniali wszystko np Małysz czy Nykänen on był obok ale ciągle jest a konkurenci poszli już na emeryturę
co ty porównujesz, Ammann skakał dobrze tylko na olimpiadach, podobnie Stoch bohater jednego sezonu. Kasai już od kilkunastu lat regularnie punktuje w 10.


@Maxxtom: To co robi Kasai to ewenement, słusznie autor wątku się zachwyca. Ale zawsze wkurzało mnie strasznie pomniejszanie czyichś sukcesów. Amman to bohater jednego sezonu? A nie zdobył przypadkiem złotych medali na dwóch a nie jednej olimpiadzie? A Puchar Świata- 4 razy na podium w generalnej klasyfikacji! Czterokrotny
co ty porównujesz, Ammann skakał dobrze tylko na olimpiadach,


@Maxxtom: Amman poza 4. złotymi medalami IO zdobył MŚ + srebro i dwa brązy, Puchar Świata, MŚ w lotach. Obecnie brakuje mu tylko zwycięstwa w TCS do skompletowania wszystkich trofeów w skokach. W wielu rankingach uznawany jest za najwybitniejszego skoczka zaraz po Mattim Nykänenie, który jest niekwestionowanym króletm tej dyscypliny.
Uznawanie natomiast Stocha za skoczka jednego sezonu pozostawię bez komentarza.
@Trzyszcz: no miał parę dobrych sezonów. Ogólnie chodzi mi o to, że autor tego wątku wynosi na piedestał Nykänena, Ahonena i Ammanna, a o Kasaim pisze, że miał mało sukcesów i nie jest najjaśniejszą gwiazdą. Prawda jest taka, że można spokojnie go stawiać obok tych skoczków, za jego całokształt. To że, nie wygrał na olimpiadzie i nie ma kryształowej kuli, aż tak bardzo go nie umniejsza, bo od kilkunastu lat skacze
W wielu rankingach uznawany jest za najwybitniejszego skoczka zaraz po Mattim Nykänenie,


@indianskibiegacz: patrząc po ilości zwycięstw i ilości miejsc na podium to obok Nykanena postawiłbym Małysza, Ahonena i Schlierenzauer. Dla mnie miarą skoczka jest to jak długo potrafi oddawać dobre skoki, a nie jak skacze w pojedynczych konkursach.