Wpis z mikrobloga

@Prywaciarz:
To znaczy, że ja też mam astygmatyzm? Nic o tym nie wiedziałem, ale mi początkowo znika tylko ta po lewej, potem znika ta po prawej też, a dolna w ogóle nie znika bo przestaję patrzeć bo robi mi się niedobrze od tego kręcenia. Może monitor (rozmiar, matryca, podświetlenie) ma coś do rzeczy? Może tło? (Mam na wypoku ustawione ciemne).
@Prywaciarz:
Domyślam się, że to wymagałoby jakiegoś specjalistycznego badania. Bo wszystkie podstawowe badania okulistyczne przechodziłem parę tygodni temu z wynikiem wzorowym. Ogólnie bardzo dobrze widzę, na jedno i drugie oko. Niemniej jak jestem bardzo zmęczony to mi się trochę "rozjeżdża" obraz, jakby lewy się z prawym nie łapał. No ale chyba każdy tak ma jak jest niewyspany, nie?
@Prywaciarz:
@pies_harry:

To nie jest astygmatyzm. Od astygmatyzmu widzi się po prostu rozmazany obraz, niezależnie od odległości. Soczewka oka nie potrafi skompensować tej wady, bo akomodacja odpowiada jedynie za sferyczne zniekształcenia. Dlatego krótkowidz potrafi widzieć ostro z bliska, dalekowidz z daleka. Jedyne co, to ich soczewka nie obejmuje całego pola widzenia swoim zakresem regulacji co kompensuje się soczewkami sferycznymi. Astygmatyzm zaś, najlepiej widoczny jest na tekście. Nieważne, czy jest to
Pobierz smk666 - @Prywaciarz:
@pies_harry:

To nie jest astygmatyzm. Od astygmatyzmu widzi...
źródło: comment_1PjNs4X6eVsTvMGGyt1avJmMsJKhnHim.jpg