Wpis z mikrobloga

@GangrenaM: Nie znam Twoich prywatnych poglądów ale zadziwia mnie jak od przejęcia władzy przez PiS lewica na wykopie nagle broni wolności gospodarczych i pragnie niższych podatków.

Gdzieś w tej walce z "prawicą" jaką są socjaliści z pisu pogubiliście się i atakujecie swoje własne poglądy.

Jeszcze pół roku temu na korwinowym wykopie była by #bekazprawakow ze chca obniżać kwote wolną od podatku a przecież to nic nie da. No i oczywiście #
@GangrenaM: Z przyzwyczajenia chyba nie potrafisz już odróżnić analizy od chochoła.

Na początku jasno zaznaczyłem, że Twoich poglądów nie śledzę (poza zakwalifikowaniem Cię do lewicy) i dalej odnosiłem się do "wykopowej lewicy" jako ogółu. Brakiem argumentów i krzykiem o chochoła (którego na początku tworzyli lewicowcy na wykopie ale się przyjął i u Was widzę) mnie nie przekrzyczysz.

Z całej wypowiedzi tylko do jednego małego elementu sie potrafisz odnieść. Sporo to świadczy
@GangrenaM: Poza tym gdzie był ten Trybunał przez ostatnie 8 lat? Dopiero się obudzili, że kwota za niska? Nie jestem pisiorem, uważam ich za raka polityki tak jak resztę tego tałatajstwa z PO na czele, ale zachowajmy choć trochę obiektywizmu.
@Python: Ależ oczywiście, że tworzysz chochoła. Bekazprawaków nie dotyczy sprzeciwu normalnej części wykopu wobec podniesienia kwoty wolnej od podatku, ale zaspamowania tą kwestią portalu i tworzonych multikont przez osoby, które znaleziska o tej tematyce robiły. W poprzedniej kadencji podwyższenie kwoty wolnej od podatku było projektem lewicy i to nawet początkowo nie popartym przez nowych pracodawców #4konserwy.
@GangrenaM: Nie wiem co przez chochoła rozumiesz ale nie przyszedłem tu krytykować czy opluwać. Troche smiechłem z tendencji bo chyba nie zaprzeczysz, że z kuców sie z tego powodu nie śmiano.

Lewica, prawica... w PL nie ma róznicy praktycznie wśród głównych partii. Liberalne PO skręcało w lewo mimo że program wyborczy zakładał co innego. Mocno lewicowe SLD obniżało podatki.

Sztuczny podział Lewo/Prawo odnosi się jedynie do wyborców którzy lubią nawzajem sobie
Czemu #bekazprawakow skoro PiS to typowa socjalistyczna lewica gospodarcza?

@d_garm: no tak, w zależności od tego czy PiS robi coś z sensem czy nie przerzucany jest z worka "prawica" do "lewica" i na odwrót. Nie powiem, wygodne, ale też głupie.

zadziwia mnie jak od przejęcia władzy przez PiS lewica na wykopie nagle broni wolności gospodarczych i pragnie niższych podatków.

@Python: już tłumaczę: wykopowa "lewica" to często żadni lewicowcy, tylko łatka
@NapalInTheMorning: Ok rozumiem - ale ja też jako "prawak" szerzej patrze na świat i akceptuje te stany przejściowe. A jednak już przywłaszczyłeś tą wiedzę tylko "lewakom".

Najbardziej na wykopie kuleje poziom dyskusji po OBU stronach. Większośc by się ze sobą nawet zgodziła w pewnych kwestiach to zamiast to powiedzieć obraca kota ogonem i zmienia temat na taki w którym można sie obrazić na siebie wzajemnie.

W korwinowych czasach powszechnie wyśmiewano teorie,
@Python: Racja, dyskusja kuleje po obu stronach. Z tym że prawicowego zidiocenia jest tu - zapewne z powodu proporcji - dużo więcej (gdyby większość wykopków dała się przekonać SLD czy partii Razem to pewnie tendencja byłaby odwrotna, a każdy kto odważyłby się kwestionować np. parytety w sejmie nazywany byłby prawakiem-faszystą).

W korwinowych czasach powszechnie wyśmiewano teorie, które dziś przeciwko PiS są bardzo plusowane - tylko to mnie zastanawia.

To z kolei
Czemu #bekazprawakow skoro PiS to typowa socjalistyczna lewica gospodarcza?

@d_garm: no tak, w zależności od tego czy PiS robi coś z sensem czy nie przerzucany jest z worka "prawica" do "lewica" i na odwrót. Nie powiem, wygodne, ale też głupie.


@NapalInTheMorning: Dlaczego przerzucanie? Nikt normalny chyba jeszcze w życiu nie stwierdził, że PiS to prawicowa partia jeżeli chodzi o poglądy gospodarcze. Oni stoją w sprzeczności z ideami wolnościowymi, a są