Wpis z mikrobloga

#ukraina #ukrainanaluzie #sylwester

Oki, przybliże Wam plan działania wycieczki która rozpocznie się gdzieś za 14h - jak narazie musze się spakować, iść do sklepu po CD (nie mamy radia na usb/sd z mp3) i pare innych pierdół:D

Najpierw planujemy jechać do Ivano-Frankovska - tam planujemy spędzić trzy dni a w nowy rok przenieść się do Lwowa - cały czas nie mamy jeszcze noclegu co jest problematyczne no ale ciężko ogarnąć duża grupe osób (12 osób i ciagle komus cos nie pasuje z noclegiem, chyba w koncu ich oleje i sam sobie pokoj wynajme ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Trasa jaką planujemy jechać:
Korczowa -> Lwów -> Szpylczyna -> Bsbrka -> Novi Strilyszcza -> Fraha -> Pidkamin -> Czercze -> Rohatyn -> Ivano Frankivsk - jak ktos ma lepszy pomysl, niech pisze - tak samo jezeli ktos ma jakies przezycia z milicją ;)

Plany na miejscu w IF i Lwowie? Raczej gruby melanż :)
I teraz to, co wykopków interesowało zawsze najbardziej czyli budżet wycieczki - generalnie każdy ma różny więć ja mogę się odnieść tylko do budżetu ktory mam ja i moj #rozowypasek.

Nocleg w IF - w hotelu 140pln za 3 noce (29.12-01.01 !! w takim terminie, cena juz za dwie osoby)
Nocleg we Lwowie - ? - ale prawdopodobnie około 160pln za miejsce w mieszkaniu (01.01.-03.01, termin też nie najlepszy wiec i cena wysoka, juz za dwie osoby)

Do tego koszty przejazdu - liczymy ok 100pln na głowe (moznaby taniej bo na ukrainie diesel jeszcze tanszy niz u nas ale raczej nie ma sensu ryzykowac przy tych cenach)

+ na miejscu +- 500pln na glowe, takze powinno byc grubo (przypominam, flaszka wodki kosztuje 6-9 pln w sklepie, z 20 w barze :D)

Jezeli ktos ma jakies pytania, zyczenia, ew. swoje doswiadczenia z jazdą po Ukrainie własnym samochodem - niech daje znać!
Pobierz mrgallar - #ukraina #ukrainanaluzie #sylwester 

Oki, przybliże Wam plan działania ...
źródło: comment_DZ3rcvcwFpbLhC4WZCkuOIVuZNeyhQPW.jpg
  • 29
@mrgallar: Jeśli macie sztywne zawieszenie i przy tej średnicy kół to będzie to dla was bardzo, bardzo wstrząsające przeżycie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedyś jak byliśmy na tyle głupi żeby jechać drogami Tarnopola to chciałem nawet wideo zrobić, gdzie miejscami droga pseudoasfaltowa robiła się prawie gruntowa przez np. 50 metrów
@mrgallar:
Trudno jest mi rozszyfrować miejscowości po których jedziesz więc wklejam Ci mapkę: https://www.google.pl/maps/dir/49.9548095,23.1139469/Iwano-Frankiwsk,+Obw%C3%B3d+iwanofrankowski,+Ukraina/@49.4394288,23.9219476,10z/data=!4m6!4m5!1m0!1m2!1m1!1s0x4730c16c34b0381d:0xd6d32394e59e41c2!3e0?hl=pl
Tutaj 95% drogi jest super. Lwów - IF 80% nowa droga więc polecam.
Z milicja/policją to problemów nie miałem, tylko raz rutynowa kontrola była sprawdzili dokumenty i to wszystko.

Nie słuchaj tych co ci mówią "chór dór zatrzymajo i łapówkę trza dać" to trochę przesadzone.
@Czarny_Klakier: czekam na zdjecia i zaczne opisywac dzien po dniu bo naprawde duzo jest do opowiadania - ogolne wrazenia sa jak najbardziej pozytywne : D

sam sylwester dosc ciulato sie dla mnie skonczyl bo juz o 1:20 bylem w lozku a od 00:30 czekalem na taksowke (tak wynika z relacji mojego rozowegopaska), niestety w hotelu po 16 zaczeli nas czestowac samogonem a mi nie wlaczyl sie wtedy tryb ochronny zaden wiec
Pobierz mrgallar - @Czarny_Klakier: czekam na zdjecia i zaczne opisywac dzien po dniu bo napr...
źródło: comment_El160qMKyTEqQfhrzAJ0cwFozneMTu8D.jpg