Wpis z mikrobloga

#ukraina #ukrainanaluzie #sylwester

Oki, przybliże Wam plan działania wycieczki która rozpocznie się gdzieś za 14h - jak narazie musze się spakować, iść do sklepu po CD (nie mamy radia na usb/sd z mp3) i pare innych pierdół:D

Najpierw planujemy jechać do Ivano-Frankovska - tam planujemy spędzić trzy dni a w nowy rok przenieść się do Lwowa - cały czas nie mamy jeszcze noclegu co jest problematyczne no ale ciężko ogarnąć duża grupe osób (12 osób i ciagle komus cos nie pasuje z noclegiem, chyba w koncu ich oleje i sam sobie pokoj wynajme ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Trasa jaką planujemy jechać:
Korczowa -> Lwów -> Szpylczyna -> Bsbrka -> Novi Strilyszcza -> Fraha -> Pidkamin -> Czercze -> Rohatyn -> Ivano Frankivsk - jak ktos ma lepszy pomysl, niech pisze - tak samo jezeli ktos ma jakies przezycia z milicją ;)

Plany na miejscu w IF i Lwowie? Raczej gruby melanż :)
I teraz to, co wykopków interesowało zawsze najbardziej czyli budżet wycieczki - generalnie każdy ma różny więć ja mogę się odnieść tylko do budżetu ktory mam ja i moj #rozowypasek.

Nocleg w IF - w hotelu 140pln za 3 noce (29.12-01.01 !! w takim terminie, cena juz za dwie osoby)
Nocleg we Lwowie - ? - ale prawdopodobnie około 160pln za miejsce w mieszkaniu (01.01.-03.01, termin też nie najlepszy wiec i cena wysoka, juz za dwie osoby)

Do tego koszty przejazdu - liczymy ok 100pln na głowe (moznaby taniej bo na ukrainie diesel jeszcze tanszy niz u nas ale raczej nie ma sensu ryzykowac przy tych cenach)

+ na miejscu +- 500pln na glowe, takze powinno byc grubo (przypominam, flaszka wodki kosztuje 6-9 pln w sklepie, z 20 w barze :D)

Jezeli ktos ma jakies pytania, zyczenia, ew. swoje doswiadczenia z jazdą po Ukrainie własnym samochodem - niech daje znać!
mrgallar - #ukraina #ukrainanaluzie #sylwester 

Oki, przybliże Wam plan działania ...

źródło: comment_DZ3rcvcwFpbLhC4WZCkuOIVuZNeyhQPW.jpg

Pobierz
  • 29
@mrgallar: Tarnopol. Co do paliw to nie ma takiej tragedii, próbujcie tankować na każdym shellu spotkanym, ale inne takie 'nowocześniejsze' stacje mają też spoko paliwo. Też mam diesla, juz tysiące kilometrów na tym paliwie zrobione i wszystko ok.
@mrgallar: najlepszy ulepszony diesel na shellu - 19.90hr, wszystkie inne normalne diesle w granicach 18-19hr.
Z milicja raczej nic się nie zmieniło, ale pamiętajcie o targowaniu się. Lepiej dla nich wziąć 150hr w łapę niż 500hr do skarbu państwa. Co do dróg - do Lwowa będziecie mieli całkiem ok, dalej to #!$%@? tragedia.
@Razr: kuurwa mać, często zatrzymują ?:/ a już się podjarałem, mam znajomych którzy często jeżdżą (pary mieszane, żony ukrainki) i mówili mi, że teraz to już inaczej, że mała szansa, że na wesele jak do niej jechało 60 aut to tylko jedno zatrzymali itp : D
a jak mowisz ze nic sie nie zmienilo to nie najlepiej : /
@mrgallar: tzn nic się nie zmieniło gdy Cię już zatrzymają - wystarczy 20zl łapówki i możesz jechać dalej. Mnie przez 5 miesięcy jazdy zatrzymali tylko raz, i to miałem 110/60 XD wystarczyło dać parę zł... Nie martwić się, to przede wszystkim. Pytaj śmiało o wszystko.
@mrgallar: Mhm. Zaraz za granicą się #!$%@? mocno zdziwisz. Potem będzie względnie spoko. Ale nie radziłbym się mocno rozpędzać bo to względne spoko może się szybko skończyć i wtedy #!$%@? się w mega dziurę. Zwłaszcza w nocy uważaj.

Swego czasu zjechałem większość zachodniej Ukrainy fotografując pozostałości polskiej architektury. Zamki, pałace, dwory, forty. Niektóre tak piękne aw takim stanie że tylko siąść i płakać.

Czasem musieliśmy jeździć 15 km/h przez 2-3 godziny
@mrgallar: Co do łapówek. Najlepiej abyś miał wszystkie papiery w porządku. Ani nie mieli się do czego #!$%@?. Wtedy jest szansa ze puszcza albo zadowolą się groszami. Jak juz zatrzymują, truskaj optymizmem. Może wyprawi to ich w dobry chmur i potraktują ulgowo.

Rozumiem ze jesteś właścicielem auta?
@Czarny_Klakier: ziomek kierowca jest wbity w dowód jako współwłaściciel, oc/zielona karta jest na niego wiec powinno byc na luzie. Wlasnie jedziemy w nocy takze dzieki za rady, takze liczymy sie z tym ze bedzie trzeba 30kmh non stop od Lwowa ;c
@mrgallar: @Czarny_Klakier:

@mrgallar:


Hyundai Santa Fe już mi skrzypi z tyłu to chyba coś poszło przy amortyzatorach także dzisiaj jedziemy do serwisu sprawdzić co nam te ukraińskie drogi zrobiły...

Drogi we Lwowie i Tarnopolu są paskudne, dlatego my np. jedziemy przez Łuck

@Razr: Z milicja raczej nic się nie zmieniło


Jak nic? W miastach masz Policję patrolową i jak patrzę to jeżdżą cały czas, więc w miastach teraz
@mrgallar: Jak współwłaściciel to może nie będzie źle ale zorientuj się czy nie jest potrzebne zaświadczenie notarialne z przysięgłym tłumaczeniem na ukraiński od drugiego właściciela ze wyraża zgodę i jest świadom ze jego auto będzie jeździć po Ukrainie.

Jakby np auto byłoby ojca to coś takiego byłoby konieczne.
@Czarny_Klakier: z tego co sie orientowałem to nie ma potrzeby nawet w sytuacji ojciec/syn, jezeli któryś z nich jest wbity jako współwłaściciel

@Aryo: my chyba w Korczowej bedziemy przekraczać, ale w nocy to moze nie bedzie takich kolejek. a z autem to nawet nie strasz... jedziemy betą e46 takze przy tym zawieszeniu az strach