Wpis z mikrobloga

Wróciłem do Polski w 2009 roku , po trzech latach na emigracji. Założyłem firmę. Do póki byłem na małym zusie , nawet to jakoś wyglądało. Gdy wskoczyłem na wyższy zaczęły się problemy. Ogólnie rząd w tym czasie był #!$%@? wart. W dodatku prześladował mnie pech. Dwa włamania , wypadek i cała masa innych drobnych i grubszych gówien. W ciągu tych 6 lat bywało różnie , ale minie co najmniej rok zanim wróci do normy, może dwa lata.
Mam możliwość powrotu do firmy w której pracowałem na emigracji. Ciężka decyzja przede mną.
Zostać czy wyjechać ?

#oswiadczenie #emigracja #praca
  • 16
@Kerwantez: Jak nie jest Ci dobrze na emigracji, to może po prostu gdzieś się zatrudnij zamiast ciągnąć swój biznes? Jeśli Twoje interesy mają szansę dojść do normy to się zastanów nad swoimi potrzebami. Mnie do emigracji zmusiłaby jedynie skrajna bieda.
@Kerwantez: To własnie zalezy od podejscia do tematu. Ja od nowego roku ruszam z biznesem, nie wiem jak to bedzie, ale wiem ze lepsze 3000zl na swoim niz 15k na etacie. Ale skoro ciagle masz pod góre, to moze warto przemyslec powrot na etat, na jakis czas.
@Dupeg: Gdybym wyjechał , przywrócenie firmy do normy potrwało by szybciej , lub z racji kierowania na odległość rozpadła by się całkiem. To będzie skomplikowane , ale wykonalne.
Życzę powodzenia z biznesem. Może nowe władze będą bardziej przychylne przedsiębiorcom.
Ja chyba zacznę opracowywać strategię działania.