Wpis z mikrobloga

Można powiedzieć, że to małe podsumowanie #atencyjnyrak. Przed świętami myślałem, że zrobiłem sobie najlepszy prezent ever, kiedy odbierałem wyniki pierwszego kontrolnego tomografu po chemioterapii. Wynika z nich jasno, że ubiłem dziada i do następnej kontroli mogę zająć się zrzuceniem kilku dodatkowych kilogramów, które zyskałem zbyt poważnie podchodząc do tematu regeneracji po chemii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale okazało się, że jeszcze lepszy prezent zrobiła mi narzeczona, dorzucając do świątecznej paczki żel pod prysznic w nietypowym opakowaniu. Worek na komórki krwiotwórcze został przez autorkę pomysłu własnoręcznie wypełniony żelem i zaopatrzony w dedykowaną etykietę. Ta niestety nie załapała się na skandalicznie niewyraźne zdjęcie mojej łysej głowy :P

Życząc wszystkim zdrowia po raz kolejny polecam #niebieskiepaski LVL 20-40 samobadanie jąder. Brak samobadania to (jeśli trafi nieszczęśliwie na kogoś z Was) murowana wizyta w szpitalu w późnym stadium i #przerzutypozakontrolo. Miałem paru asów na oddziale, którzy lądowali u urologa z jądrem wielkości jabłka.

P.S. Nie goliłem się od września, czekam kiedy znów zarosnę.
#rakcontent
marcobolo - Można powiedzieć, że to małe podsumowanie #atencyjnyrak. Przed świętami m...

źródło: comment_TF8h75CdSpvmcGnPFMHM3m928dinyftG.jpg

Pobierz
  • 24
@marcobolo: Powodzenia i pytanie: co miałeś na myślo poprzez "samobadanie"? Podobno jakieś guzy, ale jak twarde i duże to? Jakieś inne objawy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
@Awerege: @zdzisiek-bula 1. coś pobolewa przy macaniu lub nawet bez, 2. małe guzki, które nie są "okablowaniem" jądra, 3. stwardnienie całości, 4. zmiany wielkości jądra (często jądro maleje, bo guz zabiera całe żarcie zanim zacznie być zauważalny), 5. utrzymujące się zmiany w ejakulacie (stan zapalny lub dłuższe przerwy w aktywności seksualnej mogą tu dawać fałszywe sygnały).