Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie. Przed świetami kupiłem przez allegro płacac karta kredytową perfum niestety sprzedawca okazal sie byc paskudnym oszustem i dostałem jakiś podrobiony śmieć.
W jaki sposób działa chargeback? Płaciłem karta #mastercard z #banku #bzwbk. Czy w przypadku gdy produkt ktory dalece odbiega od tego co zamowilem podchodzi pod zwrot pieniędzy? [nigdy z tego nie korzystalem, bede wdzieczny za podpowiedzi]
#allegro #pytanie #bank #banki #mastercard
  • 8
@mestero: Jak najbardziej. Zgłaszasz do banku żądanie uruchomienia chargebacka, podając powód jako przedmiot jest niezgodny z opisem. Dostajesz formularz chargeback MasterCard lub bank wypełnia go za Ciebie.
Zauważ jednak, że w takim przypadku procedura może być żmudna. Koniecznie będzie udowodnienie, że przedmiot nie jest oryginalny. Radzę więc zrezygnować w ciągu 14 dni i odesłać produkt sprzedawcy, a fakt sprzedaży podróbek zgłosić Allegro, które i tak pewnie nic z tym nie zrobi.
@Krolowa_MLWP: http://ezakupy.uokik.gov.pl/pytania-i-odpowiedzi/zwrot-towaru-i-odstapienie-od-umowy/
I jeszcze zacytuję dla @mestero:

Jeżeli okaże się, że zakupiony w e-sklepie produkt przedstawiany jako markowy nie jest oryginalny, konsument ma dwie możliwości działania.

Zakup towaru oferowanego na stronie internetowej w warunkach braku obecności obu stron umowy i za pośrednictwem środków porozumienia się na odległość stanowi zawarcie umowy na odległość. Konsumentowi przysługuje więc prawo do odstąpienia od takiej umowy w terminie 14 dni od dnia otrzymania zakupionego towaru.


@MichaelT128: Sprzedawca po moim mailu sie przestraszył i powiedzial ze mam odeslac produkt. Jakkolwiek straciłem tylko nerwy pieniadze na przesylke i na gwalt musiałem szukac w wigilie odpowiedniego prezentu. Allegro tak jak powiedziales ma to gdzies na policji umorzą zapewne. Zakladalem ze perfum bedzie orginalny bo byl on raptem 100zl tanszy niz w perfumerii. Ale jest to paskudna podróbka Coco Chanel Madmuasel