Wpis z mikrobloga

@fraulein_ @Puszczyk1990 Tego słowa mi właśnie brakowało :) Tylko na oferowane są różne i nie chce kupić bubla przez którego amputują mi stopę. Mam uraz stawu skokowego i czegoś pod tym kątem bym poszukiwał. Nie wiem czy wymaga to porady specjalisty ale ten założył mi gips. Sam nie pomyślałem wtedy żeby zapytać go o ortezę.
@mlody_dziad: Ortezy są drogie, ja miałem zniżkę z NFZ 90% a i tak płaciłem kilkadziesiąt złotych, a zniżki NFZ nie dostaniesz bez recepty, a tą daje ortopeda, który gdyby uznał że lepsza orteza niż gips to by Ci dał receptę.
Gips po to jest żeby go nie zdejmować, zdejmowanie ortezy do mycia czy założenia spodni by Ci nie pomogło, a by zaszkodziło bo mięśnie nie pracują, dlatego dostałeś gips.
@Goglez: Ortopeda pytał się mnie czy decyduję się na gips. Wspominał coś o butach narciarskich [sic!] ale nie przypominam sobie żeby wspomniał o ortezie. @Puszczyk1990 Jestem w stanie wydać ze 250zł ale na coś faktycznie dobrego. U mnie w mieście pewnię zapłacę 300 za coś co na allego kosztuje 40zl.
@mlody_dziad: Ortezę miałem, nie polecam, wolę gips. Ortezy nie kupuj sam, bo możesz sobie narobić problemów na całe życie, idź do tego lekarza i niech Ci konkretny model wybierze, staw stawem, ale jak sobie krążenie uszkodzisz albo mięśnie to kaplica.
@mlody_dziad: Przede wszystkim idź do ortopedy najlepiej prywatnie niestety. Niestety u nas jeszcze dają na stawy gips co na dłuższa metę może tylko poważnie zaszkodzić a nie pomóc - w ortezie możesz zacząć rehabilitacje a tak to szybko mięśnie zanikają co potem okazuje się problemem, bo nie tak łatwo je odbudować.