Wpis z mikrobloga

6 115 - 1 = 6 114

Tytuł: Gwiazdozbiór psa
Autor: Peter Heller
Gatunek: postapokalipsa, science fiction
★★★★★★★★

Gwiazdozbiór Psa to porywająca i wzruszająca, tyleż zabawna, co przejmująco smutna opowieść o człowieku, który wiedzie życie w ziejącym pustką, przepełnionym poczuciem straty świecie; opowieść o tym, czym gotów jest zaryzykować, by wbrew wszystkiemu odzyskać więź z innymi, miłość i pełnię człowieczeństwa.

Około dwóch lat temu przy zakupie innej książki dostałem zakładkę reklamującą właśnie "Gwiazdozbiór psa" Petera Hellera. Dopiero niedawno zaciekawiło mnie tak bardzo, że musiałem kupić ten tytuł i przeczytać go jak najszybciej... i żałuje, żałuje tego że dopiero po tylu długich miesiącach i latach zakupiłem i zabrałem się za przeczytanie tej jak dla mnie wspaniałej książki. Wszystkim fanom klimatów postapokaliptycznych, psychologii odosobnienia, przemyśleń narratora bardzo gorąco polecam.
Główny bohater Hig przetrwał epidemię grypy która wytrzebiła populację świata, stracił swoją żonę i wszystkich przyjaciół, mieszka na małym lotnisku ze swoim psem i jedynym sąsiadem który także przeżył.
Lata swoją awionetką zabezpieczając strefę lotniska i czasem wyrusza dalej w góry aby udawać że nic się nie zmieniło, że wszystko jest jak dawniej... do momentu w którym ciszę przerywa pokładowe radio nadające transmisję z innego lotniska. Bierze na siebie ogromne ryzyko wędrówki do źródła sygnału, wędrówki z której nie ma drogi powrotnej. Nawet w snach niie mógł się spodziewać tego co tam zastanie.

#bookmeter #postapokalipsa
Vuko____ - 6 115 - 1 = 6 114

Tytuł: Gwiazdozbiór psa
Autor: Peter Heller
Gatunek...

źródło: comment_8oRVIH4w8YlE0wGOfyipCkxZb7jsy0XP.jpg

Pobierz
  • 2