Wpis z mikrobloga

Wesołych Świąt mirki/mirabelki.
Kumpel jest zajawkowiczem piwa i jakis czas temu odpalil kanał wlasniemu temu napojowi poświęcony. Krecone kalkulatorem i w pionie, ale tresc nawet spoko.
Jakby ktoa chcial zobaczyć jak wyglada warzenie w domowych warunkach, bez mega profesjonalnego sprzętu to polecam. wrzucam dlatego, ze ida swieta i ziomkowi naoewno zrobi się miło jak jakis filmik przekroczy 10 wyświetleń.

https://youtu.be/Q5EPlMR-_kw

#piwnahipsterka #piwo #piwowarstwo #craftbeer #warzeniewdomu #piwowarstwodomowe #koczkodan
  • 9
  • Odpowiedz
@RomeYY:
Płatki owsiane pogłębiają smak i treściwość piwa, daje gładki, jedwabny, głęboki smak w piwie (Oatmeal Stout). Poza tym pomaga pianie.

Płatki jęczmienne dają ostry, kłujący smak, który jednak dobrze łączy się z jęczmieniem palonym (Dry Stout). Także pomaga pianie.

Płatki pszenne i żytnie dają większy smak pszenicy i żyta niż ich słody. Także
  • Odpowiedz
@Pyniewicz:

Wszystkie płatki utrudniają w wysładzaniu. Przerwa beta-glukainowa, ok 20 min w ok. 45°C, pomoże ci w wysładzaniu z płatkami, ale też zmniejszy pozytywny wpływ tych płatków na pianę.


Nie do końca prawda, przerwa beta-glukanowa nie pomoże przy kukurydzy, ryżu, jęczmieniu i pszenicy. Problemem jest fakt, że płatki nie posiadają łuski (no shit Sherlock). W przypadku owsa pomóc może przerwa biaukova.

@RomeYY: Płatki żytnie mają tą
  • Odpowiedz