Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do rowerowych mirków. Jest zima i postanowiłem trochę zainwestować w rower, robię renowację lakieru itp jednak mam problem w tematyce sprzętowej. Poszukuje kół do szosówki tak do 500-600 zł oraz zmianę tylnej i przedniej przerzutki (kasety) w sumie to całego zestawu ;p, na to też chcę poświęcić około 500 zł. Możecie polecić coś ciekawego za te pieniądze czy raczej mija się to z celem?
#rower #pytanie
  • 11
@Ricx:
1) Fulcrum 7, a jak dołożysz do 700 zł to na wyprzedażach są Fulcrumy 5
2) jaka grupa? ile przełożeń? 500 zł to dużo jak na komplet przerzutek, więc to co zostanie przerzuć na koła.
@fixie: Powiem tak, nie orientuję się aż tak bardzo w tym temacie dlatego też chciałem się poradzić w tym temacie. Z przodu wiem że mam 2 a z tyłu 5 rzędowa.
@Ricx: pokaż ten rower? bo jak masz 5 rz. to jedyne co możesz kupić, to całą nową grupę Clarisa lub Sory, albowiem od lat nikt nie produkuje nic na 5 rz.
@fixie: Szosówkę kupiłem od znajomego i to jest moje pierwsze spotkanie z tego typu rowerami. W tym roku zrobiłem na nim trochę km, jednak w nim nic nie zmieniałem. Postanowiłem trochę w niego włozyć kaski, bo nie stać mnie zbytnio na zakup nowej za pare tys. Mam wolne 1000 zł i powoli chcę sobie przy nim dłubać. Mankamentem to właśnie jest system przerzutek który trzeba wymienić i brakuje mi więcej przełożeń.
@Ricx: Nie znam się, to się wypowiem.

Uważam, podobnie jak fixie, że nie ma sensu ładować ~1500 PLN w stary rower, chyba że jest na jakiejś fantastycznie dobrej / zabytkowej ramie. Sprzedasz rower, dołożysz parę stów i będziesz miał choćby tego Tribana 520. Co nowe, to jednak nowe...