Wpis z mikrobloga

Jaki macie sposób na naukę?
Jak wiecie, już od początku szkoły spotyka się osoby lepsze ze wszystkich przedmiotów, rzadko kiedy zdarza się spotkać kogoś otrzymującego dobre oceny tylko z jednego przedmiotu. Rzadko kiedy też osoby takie obniżają poziom w przyszłości nauki. Do pewnego momentu myślałem, że to geny, ale spotkałem się z przypadkiem kogoś kto ledwo zdawał do następnej klasy, ale że miał pozytywne nastawienie do życia to dał radę zakumplować się z lepszymi w okolicach gimnazjum i tam miał już świadectwo z paskiem, a technikum skończył z jednym z najlepszych wyników w kraju. Podejrzewam, że stało się tak ponieważ poznał sposoby idealnej nauki, których zapewne w internecie nie ma. I nie mówcie mi, że trzeba ćwiczyć i samo przyjdzie, bo niemożliwym jest przyśpieszenie nauki popularnym sposobami z internetu aż o tyle %.
Możenie podesłać sposoby na PW jeśli nie chcecie ich ujawniać szerszemu gronu.
#przedbaza #podbaza #gimbaza #licbaza #techbaza #studbaza #nauka
  • 11
mój sposób był prosty ale skuteczny ...ucz się tylko tego co najbardziwj cię interesuje...jeśli np kochasz góry ..wszystkie materiały które o nich będziesz czytał zapanietasz bez wysiłku ...
@jeabeng: Nie chodzi o to że poznał sposoby idealnej nauki bo czegoś takiego nie ma - po prostu zmienił otoczenie na lepsze i zamiast kolegów którzy go namawiali na grę byli koledzy z którymi się zaczął uczyć. A poza tym to opłaca się robić cykl ok 30min nauki i 5 min rozrywki - ja wtedy mogę się praktycznie cały dzień uczyć. Ale wiadomo na każdego może inny sposób działać.
Jeśli chcesz
Podejrzewam, że stało się tak ponieważ poznał sposoby idealnej nauki, których zapewne w internecie nie ma. I nie mówcie mi, że trzeba ćwiczyć i samo przyjdzie, bo niemożliwym jest przyśpieszenie nauki popularnym sposobami z internetu aż o tyle %.


@jeabeng: Brzmi to trochę jak trolling i nie jestem pewna, czy piszesz takie rzeczy poważnie. Na wyniki w nauce składa się wiele czynników; geny są ważne, ale wzorce wyniesione z domu, rówieśnicy,
@Engma: Pytanie to trochę jak trolling, bo pytający chciałby już zbierać owoce wcześniejszej kumulacji wiedzy (jak na studenta przystało), ale po drodze jakiegoś klocka w układance zabrakło
@zomowiec: @jeabeng: Polecam sposób kolegi. Osobiście doradzam słuchanie na lekcji, w 1 i 2 gimnazjum tak robiłem i z najciekawszych przedmiotów (Matematyka, chemia, j. Polski, WOS, historia) dostałem 4 / 5 na koniec roku. W tej chwili jest gorzej, ponieważ mam problem ze składnią (sam widzisz) oraz b. często opuszczałem lekcje.
@jeabeng: coursera -> learning how to learn.
I źle podejrzewasz, nie ma metod idealnej nauki, natomiast sama zmiana towarzystwa może zmienić ciebie. "z kim przystajesz takim się stajesz". Dlatego lepiej być najgłupszym wśród mądrych niż odwrotnie