Wpis z mikrobloga

START SPACEX JUŻ TEJ NOCY! (ʘʘ)

Aby jak najwięcej ludzi zobaczyło jak Elon Musk zbawia świat, daj plusa i wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Link do stremu na Youtube, i nie tylko znajdziesz w znalezisku.
http://www.wykop.pl/link/2920131/stream-youtube-start-i-ladowanie-rakiety-falcon-9-v1-2-21-12-15-02-29/

Jeśli chcesz się zapisać do spamlisty, zrób to pod tym linkiem:
http://mirkolisty.pvu.pl/list/zsL5VMNhfRGKEPxD

Wypisać też się chyba tam możesz, jeśli nie - daj znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
_____________________________________________________
#spacex #elonmusk #eksploracjakomosu ʕʔ #rakiety

IN ELON WE TRUST
IN THRUST WE TRUST

Pozdrawiam
Pobierz Przemysl - START SPACEX JUŻ TEJ NOCY! (ʘ‿ʘ)

Aby jak najwięcej ludzi zobaczyło jak ...
źródło: comment_SMWfPSNUjSM65KDgQgf3pcoTDE9hRFCx.jpg
  • 102
@Madin5: Prąd o komputer niosą multum zastosowań, od samego początku. A ja po raz trzeci zadam pytanie- jakie masz zapotrzebowanie na tańsze dostarczanie towarów na orbitę?
Co, wstajesz rano i "ja #!$%@?ę, dzisiaj znowu wysyłam XXX na orbitę, gdyby to było tańsze to mógłbym robić to częściej, a tak to lipa".

Nie zauważacie że spuszczacie się nad czymś, co nie jest przełomem, jak tu się wieszczy.

Ciekawy jestem co pan @
@Madin5: Prąd był rewolucją, tak samo jak komputer, czy rakiety na paliwo ciekłe. Lądowanie pierwszym członem rakiety jest ewolucją-zmniejszy koszty o np. kilkadziesiąt procent, ale nie zmieni całej idei lotów kosmicznych.
@Bialy88: Jakie spuszczacie? To mój 1 koment na ten temat. Jedni cieszą się że ich ulubiony klub zdobył bramkę, innych cieszą dokonania z dziedziny inżynierii i nauki, która może wiele namieszać w perspektywie wieeeelu lat do przodu. Czy bramka coś zmieni w ich życiu realnie? Nie. Czy udany lot i powrót coś zmienią? Nie. Na pewno nie teraz.
@Bialy88: wow, w ogóle się z Tobą nie zgadzam! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co zrobisz z tym, że spadnie cena wynoszenia towarów na orbitę?

Gdyby ta cena była 10 razy większa, niż teraz, nie miałbyś GPS, telewizji satelitarnej, zdjęć satelitarnych, ani prognozy pogody o 19:55 na TVP1!

Kolonizacja marsa nie wpłynie na twoje życie, chyba że cię stać żeby tam polecieć. To, że garstka ludzi będzie tam
@smyl: Wynosili wszystko co chcieli, przy kosztach które nie były ani niższe, ani wyższe- tylko takie, jakie były. Argument kompletnie bez sensu.

Kolonizacja ameryki zmieniła dużo, bo nastąpił przepływ towarów, był łatwo dostępny niemal dla każdego śmiertelnika, i dużo tam ludzi wyjechało- przymusowo lub nie. To, że kilka osób będzie na marsie nie zmieni twojego życia. Mam wrażenie że wyobrażasz sobie to tak, że będą tam w skafandrach kilofami #!$%@?ć i
@Bialy88: Ale Musk chce wysłać na Marsa milion osób, a nie kilku astronautów z kilofami. No i teoretycznie być może możliwe jest rozpuszczenie lodu na marsjańskich biegunach, spotęgowanie efektu cieplarnianego i doprowadzenie do takiego stanu. Oczywiście nie za naszego życia, ale ograniczasz pole widzenia historii świata do swojego życia, jak polityk historię państwa do kadencji, istnieje świat po Białym88 :D
@Bialy88: Widzisz, nam oglądanie cudów inżynierii, doświadczanie ogromu kosmosu, jaranie się jego eksploracją, kibicowanie i może branie w przyszłości udziału w tworzeniu cywilizacji międzyplanetarnej sprawia niesamowitą frajdę i satysfakcję. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli nie chcemy zginąć jako gatunek na jednej planecie, musimy na miarę naszych możliwości w tym pomagać. Chociaż się tym jarając. Chodzi o szerzenie idei, aby przyszłe pokolenia również do tego dążyły. Możemy się
@smyl: @Przemysl: No właśnie, nikt nie jest w stanie wytłumaczyć w jaki sposób to lądowanie, co przełoży się może na obniżenie kosztów, ma być przełomem.

Kolonizacja innych planet to kwestia czasu, i też by do niej doszło, nawet gdyby Musk się nigdy nie urodził. Do tej pory programy kosmiczne radziły sobie bez Muska.

@smyl: Założę się że Musk nie wyśle na Marsa miliona osób. A zmiany klimatyczne tak, by
@matgra: Kolejna osoba, która się dołącza do dyskusji, i kolejna która nie ma żadnego, powtarzam żadnego dobrego argumentu nad tym, że to lądowanie ma być przełomowe. Albo wycieczki personalne, albo wybieganie setki i tysiące lat do przodu, bez większego powiązania z tym konkretnym lądowaniem.
@Bialy88: Lądowanie jest przełomowe, bo jest lądowaniem RAKIETY KOSMICZNEJ WIELKOŚCI 10 PIĘTROWEGO BLOKU wchodzącej w atmosferę z prędkością ponad 2km/s, której oprogramowanie precyzyjnie steruje lotkami oraz odpala silniki w odpowiednich momentach, aby wyhamować w ostatniej chwili tuż na lądowiskiem. Nikomu to się jeszcze nie udało. Jeśli uda się to robić regularnie, pozwoli to na drastyczne obniżenie kosztów wynoszenia lotów w kosmos - czego tutaj nie rozumiesz?
Tylko nie bardzo wiem po co. Nasz gatunek nie jest jakoś szczególnie zagrożony, nie brakuje nam miejsca na Ziemi.


@Bialy88: Jak będzie zagrożony to już będzie za późno.

Gdyby nastąpiła taka katastrofa, która zabiłaby wszystkich ludzi na Ziemi, to Mars również zostałby prawdopodobnie zbombardowany.


No tak, w tym samym momencie w Ziemię i Marsa uderzy asteroida albo w tym samym momencie ktoś wyślę atomówki w Ziemię i Marsa.
@Bialy88: chciałem już nie pisać, ale jeszcze napiszę. Nie "przełoży się może na obniżenie kosztów", tylko zrewolucjonizuje koszt, wyobraź sobie, że za każdym razem, gdy wychodzisz z domu musisz założyć nówki sztuki buty.

"Kolonizacja innych planet to kwestia czasu, i też by do niej doszło, nawet gdyby Musk się nigdy nie urodził" To jest marksistowska "konieczność historyczna", ostatni załogowy lot na Księżyc odbył się w 1972 roku, w tym momencie USA
@matgra: Kierunkiem? Jak najbardziej się zgodzę. To, że non stop pracuje się nad obniżeniem kosztów nie jest niczym niezwykłym, bo ma miejsce od wieków.
Jednak powtarzam- to konkretne lądowanie nie jest przełomem. Nie zmienia chęci i celów, oraz kierunków podboju kosmosu, bo o lotach w kosmos marzyliśmy od dawna. O kolonizacji innych planet też się otwarcie pisało, od lat nawet się typuje planety zdatne do zamieszkania i ich poszukuje.
To, że