Wpis z mikrobloga

#lotto Tak sobie policzyłem to lotto wypłaci za wczorajsze losowanie ok 41 milionów złotych. Obliczając przybliżoną ilość wszystkich wykupionych kuponów na podstawie trafienia wygranej 3,4,5 stopnia wychodzi że lotto sprzedało zakłady za ok 40 milionów. Więc tak się zastanawiam co się stało z kasą za wszystkie kumulacje od listopada. I tutaj nasuwa się jeszcze pytanie czy lotto dyma czy nie dyma ( ͡° ͜ʖ ͡°) rządnych bogactwa polaczków.
#lotto #polakibiedaki #spisek #pieniadze #pinondze #oszukujo
Pobierz e.....t - #lotto Tak sobie policzyłem to lotto wypłaci za wczorajsze losowanie ok 41 ...
źródło: comment_zwMHozg5bjalte4sixcjVgjPN7vHOKwW.jpg
  • 11
@elcezet: Lotto ma zarabiac, to nie organizacja charytatywna
do kosztów doliczyc trzeba jeszcze utrzymanie punktow sprzedazy itp itd, "troche" szersze rozliczenia niz te excelowe
@Quila: ja się zgodzę że im tylko chodzi o pieniądze a to że ktoś wygra miliony to miły efekt uboczny dla jakiegoś randoma, ale koszty utrzymania w między czwartkiem a sobotą wyniosły kilka mln zł ;)
I tutaj nasuwa się jeszcze pytanie czy lotto dyma czy nie dyma ( ͡° ͜ʖ ͡°) rządnych bogactwa polaczków.

@elcezet: To już zależy, jak do tego podejść.

Jeżeli jako do szansy wygrania - to "dyma" bo jedynym wygranym jest Lotto.

Ale jeżeli traktować samą grę jak rozrywkę - to nie dyma - ktoś chce mieć rozrywkę w postaci oglądania losowań - płaci i ma.
@elcezet: No ale to nie znaczy, że jak prawdopodobieństwo wynosi 1 do 13 983 816 to wysłano 27 mln kuponów by trafić te 2 szóstki. Prawdopodobieństwo pradopodobieństwem, ale jednocześnie mogły być wysłane wyłącznie 2 kupony i te szóstki mogły być trafione. Ogólnie z tego co kojarzę to chyba ok 40-50% idzie na nagrody, a reszta na koszty całej machiny, marketing, kulturę, sport i oczywiście do Skarbu Państwa zapewne spora część. Dużo
@jachu695:
1. nigdzie nie napisałem że jeśli wypadły dwie 6 to trzeba było wysłać 27 mln kuponów. Dla zdarzeń 3 z 6, 4 z 6 i 5 z 6 wynik jest moim zdaniem miarodajny i zmierzą do ok 13 mln
2. lotto przekazuje 19% z zakładu