Wpis z mikrobloga

@nocneszczury: Hmm ja coś ciut podobnego miałem w C#. W foreach-u odpalałem pewne coś, przekazując setter i getter do którego podawałem property z aktualnego itemu foreach-a. Pomogło coś takiego:

foreach(ItemType a in someList) {
ItemType a = a;

doSomething(
a);
}

Nie wiem co tam u Ciebie i też to że tam Java, ale może akurat tego typu problem tam istnieje.

Edit: kur*a, czemu tag kodu nie działa, a zamiast tego
@nocneszczury: nie za bardzo rozumiem. możesz opisać co robiłeś dokładnie? jak wskazuje pierwsze zdanie z dokumentacji intent to tylko sposob uruchomienia czegos. wiec jak cos ci siedzi w pamieci to zapewne activity. chyba ze mowisz o intentservice ktory sie nie konczy?

An intent is an abstract description of an operation to be performed.
@jablo: Robie notyfikację, dane dołączam przez PendingIntent w ten sposób:

PendingIntent contentIntent = PendingIntent.getActivity(this, 0, i, 0);

Po nacisnieciu na notyfikacje otwieramy jakieś activity do którego przekazujemy dane z tego Intentu. W kolejnych przypadkach dostajemy dane z pierwszego intenta.
@nocneszczury: to normalne że PendingIntent nie tworzy nowego. Obczaj sobie flagę NO_CREATE podczas tworzenia PendingIntent - jak ją ustawisz i PI nie był wcześniej stworzony to z tą flagą statyczne metody get.... będą zwracać nulle.

Mechanizm został stworzony by np. nie zasypać AlarmManagera czy NotificationManagera niepotrzebnymi zadaniami. Załóżmy że chcesz poakzywać powiadomienie po 5 minutach od ostatniej akcji w aplikacji. Bez tego byś musiał za każdym razem odwoływać wcześniej ustawiony PI