Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem mireczki. Tak ostatnio przeglądam mikrobloga i główną i zauważyłem pewna tendencję. Każdy kto jest za PiSem jest prawakiem, a każdy kto przeciwko lewakiem. Normalnie aż zacząłem sie zastanawiać kim właściwie jestem. Jestem ciekaw jak mnie sklasyfikujecie po moich poglądach.

-jestem ateista, ale nie wojujacym, każdy ma prawo wierzyć w co chce póki nie zmusza do tego innych
-nic nie mam do homoseksualistow, do związków partnerskich tez nie, ale jestem przeciwny adopcji dzieci przez takie pary
-państwo powinno być świeckie
-jestem przeciwko socjalowi i zasilkom
-jestem za likwidacja biurokracji i bzdurnych przepisow, ktore ograniczaja rozwijajace sie firmy
-jestem za obnizeniem podatkow
-jestem za likwidacja zusu (zdaje sobie sprawe, ze to nie bedzie latwe)
(ogólnie ograniczenie roli panstwa do minimum)
-szkoly powinny byc prywatne
-jestem przeciwko przyjmowaniu imigrantów
-jezeli chodzi o szpitale to mam mieszane uczucia, czy jest jakis kraj gdzie w pełni prywatna służba zdrowia dobrze funkcjonuje? zalozmy, że w Polsce jest prywatna sluzba zdrowia, zarabiam calkiem dobrze, mam odlozone na koncie 100k, dostaje raka od czytania wykopu, leczenie kosztuje 300k, co wtedy mam zrobic? albo co z ludzmi co zarabiaja bardzo malo, "niech gina" zaraz zobacze w komentarzach. Serio. sam nie wiem jak rozwiazac służbę zdrowia.

To takie najwazniejsze jakie mi przyszły do głowy, jak cos to pytajcie w komentarzach. Jak uważacie, lewak czy prawak? I wybaczcie, za brak polskich znaków, ciężko mi się pisze na telefonie.

#pytanie #kiciochpyta #polityka #poglady
  • 9
@chlopiec_z_zapalkami: Myślenie dychotomiczne widoczne u ludzi (włącznie ze mną), zwłaszcza kiedy nie wkładają w ten proces wysiłku, to dość dobrze poznany temat. Do politycznego szufladkowania wymyślono podział nieco bardziej skomplikowany niż lewak-prawak. Różnicowanie odbywa się tu na płaszczyźnie gospodarczej i światopoglądowej. W tym świetle, zgodnie z tym co pisze @walski-janko, wydajesz mi się libertarianem. Podobnie, śmiem wątpić w prawicowość PiS, według mnie skłaniają się oni w stronę populizmu (patrz 500
Pobierz arekarek - @chlopieczzapalkami: Myślenie dychotomiczne widoczne u ludzi (włącznie ze ...
źródło: comment_zFSp5k8HWuI96PMWc7plbxCgF089G6sI.jpg