Wpis z mikrobloga

Ideą #500zlnadziecko jest to, by w Polsce rodziło się więcej dzieci, bo Polska potrzebuje więcej ludzi. Tymczasem jest to nie do końca prawda. Polska potrzebuje więcej podatników i dobrych płatników składek ZUS, a to niestety nie jest tożsame z trzaskaniem dzieci przez każdego. Dając te 500 zł, wychowujemy sobie socjalistyczne i roszczeniowe pokolenie, które będzie czekać na pomoc państwa - i tutaj też częste i nieuprawnione sformułowanie. Nie na pomoc państwa, tylko na pomoc podatnika. Państwo nie ma własnych pieniędzy, to podatnicy je mają. moim zdaniem należałoby zorganizować referendum w tej sprawie, ja opowiedziałbym się przeciwko wprowadzeniu tego zasiłku.

W zamian proponuję zniesienie podatku dochodowego od zarobków rodziców posiadających dzieci: 1 dziecko jeden rodzic, 2 dziecko oboje rodziców.

#polska #socjalizm #finanse #pieniadze #ekonomia #obrazekdlazwiekszeniaatencji
pogop - Ideą #500złnadziecko jest to, by w Polsce rodziło się więcej dzieci, bo Polsk...

źródło: comment_inmL0uOY4OMZZniMq3GpiJq9fzkvpgVc.jpg

Pobierz
  • 13
@pogop: Hahaha, ale Ty już dziś nie pij. Chociaż zgadzam się, że wpompowywanie pieniędzy w ten sposób to głupota. Reszta to, mam nadzieję, pijacka czkawka ;D (no offence)
@lubielizacosy: ja wkrótce będę mieć dziecko i dziękuję serdecznie za tę jałmużnę. Wielu moich znajomych, którzy maja 2 dzieci, też nie chce tych pieniędzy. Zdecydowanie woleliby i ja też bym wolał, nie pobierania podatku dochodowego od moich zarobków, gdy będę miał 2 dzieci.
@pogop: referendum w tej sprawie to jeszcze większy idiotyzm niż ten pomysł sam w sobie
PiS mówiło otwarcie przed wyborami o tym i te wybory wygrało, jaki jest cel wydawania jeszcze więcej kasy na ponowne pytanie ludzi co sądzą o tym pomyśle
częste referenda na mój gust to niezbyt zdrowe postępowanie, a że pomysł to kretynizm i tani marketing polityczny to już inna historia