Wpis z mikrobloga

No elo,

Zainspirowany linkiem http://youpronounce.it/ wrzuconym przez @imlmpe w którymś z #unknownews, stwierdziłem, że bardzo przydałoby mi się takie narzędzie do francuskiego. Nie było nic pod ręką, więc zrobiłem: prononce.me

Całkowicie darmowe, działa tak, że wpisujesz słowo lub frazę, a apka pokazuje Ci użycie tego słowa w jakimś francuskim video. Na razie w wersji beta, jest dużo video w języku nie-francuskim, niestety ciężko to automatycznie odfiltrować, więc jest opcja zgłaszania video do moderacji.

Myślę, że przyda się na pewno wszystkim, którzy uczą się języka francuskiego, ale nie tylko, np. możecie raz na zawsze rozwiać wątpliwości, czy mówi się deża wi czy deża wu albo jak @NadiaFrance zarzuci dziwnym słowem, to możecie sprawdzić jak to się wymawia.

No to enjoy, uwagi i bugi mile widziane.

#francja #webdev #francuski #naukafrancuskiego #nadiafrancecontent #wykopenfrancais
  • 15
@claudio1: generalnie w momencie kiedy wpiszesz wyraz bez akcentów i nie ma go w bazie (no bo nie powinno) to podpowiadarka na dole powinna Ci podpowiedzieć poprawną formę, niestety dla fraz to jeszcze kuleje i podpowiada jakies głupoty, dla słów działa to lepiej, to jest dobry przykład z tym 'comment ca va', zajmę się tym żeby było jak trzeba