Wpis z mikrobloga

od lewicy to ty się odstosunkuj, oczywiście że lewica protestowała jak podnoszono wiek emerytalny, czepiaj się liberałów. Nie wiem o co chodzi z kradzieżą pieniędzy z OFE. OFE to jeden wielki przekręt i bardzo dobrze ze w końcu ktoś coś z tym zrobił, jedna z nielicznych dobrych decyzji PO. Lepiej późno niż wcale
@Kaczypawlak:
  • Odpowiedz
to że jestes ślepy to już twój problem


@teren: Ja? Teraz ramię w ramię protestują z oszustami, którzy pierwsi robili zamach stanu, żałosne. To jest kawiorowa lewica, RAZEM nie poszło do KOD dla przykładu( )

dla emerytów też, żeby
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak:

Ja? Teraz ramię w ramię protestują z oszustami, którzy pierwsi robili zamach stanu, żałosne. To jest kawiorowa lewica, RAZEM nie poszło do KOD dla przykładu( )

no i dobrze nie poszło właśnie o tym mówię, znowu coś ci się pomieszało ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do emerytur nawet sld było przeciwne już nie mówiac o wszystkim na lewo od SLD (co mnie interesuje bo SLD to centrum nie lewica) http://www.fakt.pl/politycy/lewica-chce-obnizyc-wiek-emerytalny-film-,film,582368.html

A widziałeś kiedykolwiek wyciąg z OFE czy nie? Ja tam w to wątpię, bo tam był taki kruczek jak opłata za "transfer pieniędzy z ZUS", ZUS sobie sam liczył opłatę z tej kwoty, która miała trafić do OFE i traktował ją jak opłatę za przelew, niczym bank( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc to ZUS dyma ludzi i władze (OFE to też był ich pomysł xD) inna sprawa
  • Odpowiedz
a co do emerytur nawet sld było przeciwne już nie mówiac o wszystkim na lewo od SLD (co mnie interesuje bo SLD to centrum nie lewica)


@teren: SLD to prawica III RP xD Centrowe to jest PiS. Inna sprawa, mieli niewiele do gadania i protestowali coś słabo, PiS było również przeciw i zmieniło przepisy emerytalne z powrotem na stare( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale chodzi o to ile już z tego mieli, 17 mld zysku, tyle wzięły sobie OFE z
  • Odpowiedz
Hmm to eseldowski program wczesnego Korwina to pewnie "skrajne lewactwo" ( ͡ ͜ʖ ͡)


@teren: Tu nie o program a działania chodzi, większej "prawicy" niż oni nie było w III RP u władzy. Inna sprawa oni jako PZPR wprowadzili w Polsce kapitalizm ustawą Wilczka.

no więc właśnie o to chodzi że prywatne fundusze same w sobie to
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak:

Tu nie o program a działania chodzi, większej "prawicy" niż oni nie było w III RP u władzy.


do czasu rządów ośmioletnich rządów PO nie było. Jeszcze niedawno SLD przodował w prywatyzacji. Naprywatyzowali więcej niż Unia Wolności i Balcerowicz. Tylko program mieli wtedy socjalny i dlatego ludzie na nich głosowali. Przestali głosować właśnie dlatego że zamiast socjalnego programu realizowali neoliberalny, popierali prawaka Busha i jego wojny, tajne więzienia CIA to też nie jest zbytnio lewicowy pomysł
  • Odpowiedz
do czasu rządów ośmioletnich rządów PO nie było.


@teren: Jaj sobie nie rób, wtedy prawo działało nawet wstecz. Olewano europejski trybunał i lewe prawo działało, pod koniec pokazali ile są warci jak papierem na makulaturę próbowali udowodnić, że mają prawo wybrać 5 sędziów do TK.

Jeszcze niedawno SLD przodował w
  • Odpowiedz
Jaj sobie nie rób, wtedy prawo działało nawet wstecz. Olewano europejski trybunał i lewe prawo działało, pod koniec pokazali ile są warci jak papierem na makulaturę próbowali udowodnić, że mają prawo wybrać 5 sędziów do TK.


@Kaczypawlak: ale jaki to ma związek z prywatyzacją?

Jeszcze niedawno SLD przodował w prywatyzacji.@teren: Dziwne nie?( ͡º ͜ʖ͡º)

jeśli ktoś wierzy że to lewica to dziwne, jeśli ktoś wie że to neoliberałowie to nie jest wcale dziwne, właśnie to tłumacze.
  • Odpowiedz
ale jaki to ma związek z prywatyzacją?


@teren: A twój przykład o tym, że SLD prywatyzowało najwięcej?

jeśli ktoś wierzy że to lewica to dziwne, jeśli ktoś wie że to neoliberałowie to nie jest wcale dziwne, właśnie to tłumacze. Prywatyzacja to jeden ze składników tej
  • Odpowiedz
No nie wiem, ZLEW i RAZEM walczyli o ten sam elektorat, jednak PiS im go zakosił socjalem( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kaczypawlak: ZL i Razem mają inny elektorat, Razem odwołuje się raczej do młodszych

Rzucisz się innym źródłem? Socjalizm w nazwie mnie razi. Uczulenie mam na to( ͡° ͜ʖ ͡°)

no to się nie dowiesz skąd się wziął plan
  • Odpowiedz
no to się nie dowiesz skąd się wziął plan Balcerowicza, gdzie go wcześniej stosowano i jakie miał skutki :)


@teren: Muszą być inne źródła, poza tym ja te skutki znam( ͡° ͜ʖ ͡°)

znaczy że Razem jest bardziej na prawo
  • Odpowiedz
chodzi ci o podatek 75% powyżej 500 tys miesięcznie? Ale USA się udały :) francuska partia socjalistyczna, pomimo nazwy jest socjalliberalną partią która tylko ma lewicowe, socjaldemokratyczne skrzydło


@teren: Jednak taki podatek wprowadzili, podobnie jak małżeństwa dla wszystkich, poza tym nie ma tam większej lewicy od nich, tak samo multi-kulti ciągle wspierają. Zamachy w Paryżu zrobili wg nich Francuzi.

pomysły razem są wzorowane na Skandynawii i na pewno jest tam lepiej niz u
  • Odpowiedz
Jednak taki podatek wprowadzili,

nie mam nic przeciwko opodatkowaniu ultrabogatych którzy zarabiają powyżej pół miliona miesięcznie. Prawica dla odmiany zawsze podnosi obciążenia podatkowe mniej zamożnym, a bogatym obniża. usłużne neoliberalne media nazywają to "obniżaniem podatków". Taką politykę zapoczątkowała Thatcher
http://www.redpepper.org.uk/dispelling-the-thatcher-myths/
Razem, podobnie jak inne lewicowe partie chcą obniżać podatki mniej zamożnym albo nawet większości społeczeństwa, a podnosić bogatym, co elitom bardzo się nie podoba :)

podobnie jak małżeństwa dla
  • Odpowiedz
nie mam nic przeciwko opodatkowaniu ultrabogatych którzy zarabiają powyżej pół miliona miesięcznie. Prawica dla odmiany zawsze podnosi obciążenia podatkowe mniej zamożnym, a bogatym obniża. usłużne neoliberalne media nazywają to "obniżaniem podatków". Taką politykę zapoczątkowała Thatcher http://www.redpepper.org.uk/dispelling-the-thatcher-myths/


@teren: Podatki powinny być równe, biedni zawsze mają gorzej. Poza tym sam sobie przeczysz, bo wszelkie zmiany podatków w górę i tak dotykają najbardziej biednych, nawet obecne działania PiS-u odbiją się na najbiedniejszych. Bogaci sobie zawsze poradzą. Prezes Ikei podatków nie płaci, bo powołał fundację, Zuckeberg też kombinuje, tutaj specjalnie podałem całą listę, aby nie wklejać linków po
  • Odpowiedz
Podatki powinny być równe, biedni zawsze mają gorzej. Poza tym sam sobie przeczysz, bo wszelkie zmiany podatków w górę i tak dotykają najbardziej biednych, nawet obecne działania PiS-u odbiją się na najbiedniejszych.


@Kaczypawlak: Nieprawda i jest bardzo prosty sposób żeby to sprawdzić. Jeśli biedni biednieją i ich liczba rośnie to znaczy że zmiany odbijają się na biednych i średniozamożnych (którzy trafiają w szeregi biednych) oraz jeśli nierówności rosną tzn bogaci coraz bardziej odstają od reszty.
Tak było w przypadku Thatcher i jej neoliberalnych naśladowców, łącznie z pseudolewicą, wystarczy popatrzeć na liczby (są w linku o Thatcher).
Jeśli liczba biednych spada i nierówności się zmniejszają tzn że się nie odbija na biednych i średniozamożnych - i tak było w przypadku państwa dobrobytu,
  • Odpowiedz