Wpis z mikrobloga

#gry #indie #indiegames #rpg #cyberpunk

Będzie o totalnie nieznanej grze która wyszła 2 dni temu. Mimo tego że staram się bardzo dokładnie śledzić premiery nowych gier, o tej nie miałem pojęcia, trafiłem na nią dziś, czystym przypadkiem.

Mars: War Logs. Shaki poleca. Obiektywnie rzecz biorąc 5-7/10 zależnie od tego jak mocno człowiekowi zależy na grafice, idealnie dopracowanych szczegółach typu lipsync, #!$%@? cutscenkach itp. To produkcja indie więc fajerwerków nie ma się co spodziewać. W mojej prywatnej skali mocne 7/10, a jak na moje hejterskie podejście to bardzo dużo.

Grafika jest kiepska, w niektórych miejscach tekstury kłują w oczy, ale z drugiej strony bardzo podoba mi się design poziomów, postaci, broni itp. Po chwili gdy człowiek przyzwyczai się do tego że gra wygląda jakby powstała 3-4 lata temu, niektóre momenty potrafią nawet cieszyć oko. Fabuła jest dobra, RPGowcom spodoba się spora ilość dialogów i wybory wpływające na późniejszą akcję, oraz przyjemny, prosty w użyciu ale dający wiele satysfakcji system craftingu i apgrejdowania przedmiotów. Rozwijanie skilli też dosyć proste, ale jak na nowsze gry i tak można je nazwać całkiem rozbudowanym.

Można się przyczepić do wielu spraw, ale gra ma ten klimat, coś co przywodzi mi na myśl starsze produkcje typu Gothic 1&2, gdzie mimo teoretycznie mało odkrywczej fabuły, banalnego systemu walki i jak by nie patrzeć dosyć czarnobiałych i płytkich postaci, człowiek jakoś wsysał się w świat i i nie potrafił oderwać od monitora. Ta produkcja to przedstawiciel tego właśnie gatunku. Po prostu ma "to coś" co sprawia że zwyczajnie chce się grać. Najlepiej mógłbym to chyba opisać jako skrzyżowanie wspomnianego Gothica i Wiedźmina w cyberpunkowym klimacie.

Casualom nastawionym na dopracowane w każdym calu produkcje z wyższej półki - odradzam. Natomiast fanom gier RPG z sentymentem patrzącym na gry typu Gothic, polecam z całego serca.
  • 5
@kejwmen: Za dobrą grę 2 dni po premierze to bardzo mało. A jak się boisz czy gra ci przypasuje, to najpierw ściągnij pirata i kup jeśli się spodoba. Ja zawsze tak robię [;
@Shaki: Mi ona bardzo przypomina Risena. Risena w kosmosie :) Dopiero zacząłem, ale nie powiem. Całkiem satysfakcjonująca. Fakt faktem, wygląda jakby już miała z 5 lat.

@EstradaOrNada: To nie jest Unreal Engine, tylko Silk Engine.