Wpis z mikrobloga

Witam, mam pytanie odnośnie akcentu angielskiego i irlandzkiego - który jest łatwiejszy do zrozumienia? Wybieram się za jakiś czas na tygodniowy kurs do Wielkiej Brytanii i zastanawiam się czy wybrać angielskie czy irlandzkie miasto. Kursy te są organizowane w różnych miastach Wielkiej Brytanii i wybór zależy tylko ode mnie. Chcę wybrać takie miejsce gdzie najłatwiej mi będzie zrozumieć ich język, ponieważ nie mieszkam za granicą i trochę się boję, że bariera będzie zbyt duża aby sobie poradzić na tym kursie i egzaminie końcowym, na którym trzeba będzie słuchać poleceń i je wykonać. Dodam, że znam irlandczyka, którego idzie mi łatwo zrozumieć więc czy to nie jest tak że irlandzki jest łatwiejszy do zrozumienia dla Polaka? Ktoś coś doradzi?
#uk #irlandia #wielkabrytania #falszywyrozowypasek #jezykangielski
  • 12
zdecydowanie Wielka Brytania, mieszkam w IE od 10 lat i wiem jak na poczatku bylo mi ciezko pomimo dobrej znajomoci jezyka. Irlandczycy lacza slowa, nie slychac znakow interpunkcji. Na poczatek lepiej UK
@niech_ktos: popieram. pamiętaj ze oni i tak będą lepiej mówić na kursie niż normalnie.
akcent zależy owszem od regionu ale i klasy człowieka. ostatnio byliśmy po sesji squash na saunie z @Wujek_Fester i było dwóch buraków którzy gadali ze sobą tak ze obydwaj ledwo co zrozumieliśmy, poza co chwilę "fuckin"