Wpis z mikrobloga

@janusz0: Moim zdaniem problemem w tym zdjęciu nie jest obróbka jako taka, tylko jej cel : ) Chodzi o to, że chciałbyś uzyskać coś kolorowego z widoku który sam w sobie koloru nie ma. Z tego co widzę, robiłeś to zdjęcie kiedy rzeczywiście było po prostu wszędzie biało. Wygląda na to, że nie był to ani wschód, ani zachód słońca.

Dodatkowa wskazówka - jeśli chcesz żeby było łatwiej później obrabiać, to
Pobierz HulajDuszaToLipa - @janusz0: Moim zdaniem problemem w tym zdjęciu nie jest obróbka ja...
źródło: comment_U970eQLeCHC3YYAlcphfa7RtebrQTZmj.jpg
Gdy zmniejszę nasycenie kolorów to znowu góry mi znikają :]


@janusz0: to zaznacz sobie góry przy dużym nasyceniu i skopiuj je na wyższą warstwę, a pod spodem będziesz miał resztę obrazu (jako dolną warstwę i to jej zmniejszysz nasycenie).

jak zmieniam odcień gór to niebo też się zmienia...


oddziel niebo od gór i osobno popróbuj z kolorami tych warstw.
@HulajDuszaToLipa: zdjęcie było wykonane dokładnie o 13:27, więc ani wschód ani zachód. Kiedyś robiłem zdjęcia z większym naświetlaniem, czyli szedłem w dobrym kierunku:) na Gubałówce część zdjęć robiłem z -1ev, bo uznałem że jest za jasno... Potrzebuje jeszcze sporo nauki. Dziękuje za pomoc, zresetowałem ustawienia, zacząłem od +1ev i zacząłem się dalej bawić, jest już dużo lepiej.

@wooster: zawiniłem przy wywoływaniu, kolega wyżej pokazał, że da się zrobić obróbkę bez