Wpis z mikrobloga

Mam problem z wyborem ekranu. Mam #projektor 3letni, żaden wypas (zwykły Benq 720p), oglądam w normalnym pokoju z białymi ścianami (żadna sala kinowa, żadnego zaciemniania itp zwykłe zasłonki). Generalnie nie chcę wejść za głęboko w temat, nie chcę kupić ekranu za 2tyś, ale też boję się kupić najtańszy ekran (chodzi mi głównie o trwałość). Czy ktoś mógłby polecić firmę, albo konkretny model ekranu do takich zastosowań? Ekran będzie mocowany do ściany, przekątna rzucanego obrazu, jaką udało mi się osiągnąć w pokoju to ok 110""-120"". Z góry dzięki
#kinodomowe
  • 6
@rlshd: Myślałem o tym, ale nie mam jak. Niestety na ścianie wisi już telewizor, dlatego ekran musi być mocowany do ściany na wysięgnikach (z tym sobie poradzę sam). Do codziennego oglądania jest tv, a kiedy włączam film, chcę rozsunąć ekran, który zasłoni telewizor, małą półkę i wszystko co tam jeszcze jest...
@rlshd: Ekran lepszy od malowania ściany, no chyba, że ścianę masz gładką jak taflę lodu.

@chuckd: Ja mam od 2 miesięcy tani bueno screen i jestem zadowolony, coś niecoś o nim pisałem pod moim tagiem #kinocebulowe
Tylko może lepiej kupić coś szarego, to czernie będą lepsze.
@ElCidX: Dzięki za info. Mam pytanie- czy ten ekran nie śmierdzi? Gdzieś czytałem, że tanie ekrany są zrobione z badziewnego materiału, który śmierdzi bardzo długo i ciężko to wywietrzyć. Zaobserwowałeś coś takiego u siebie?
Piszesz też o szarym ekranie- faktycznie tak czytałem, chociaż mam wrażenie (wiem, że błędne, ale nie umiem się przekonać), że obraz będzie gorszy niż na białym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chuckd: No trochę pachniał :) Ale już wywietrzył się.
Zależy czy masz projektor dlp czy lcd, lepszy szary ekran do lcd.
Ja mam dlp i biały ekran, jak na domowe warunki jestem zadowolony :) Projektor Optoma HD200X i ten tani ekran bueno 100" jak do domowych zastosowań to jest ok :)
Na weekendzie będę robił podsumowanie pod #kinocebulowe bo już sobie powiesiłem projekotor i w zasadzie jest już wszystko tak jak
@chuckd: A no i po tygodniu popsuł mi się mechanizm rozwijania, ale sprzedawca wysłał odpowiednią część kurierem na własny koszt, wymieniłem i śmiga lepiej niż na początku.