Wpis z mikrobloga

Czy jest ktoś tutaj zaznajomiony z pracą z GLPI? Właśnie chyba nie wiem czemu straciłam cały dzień klikania i stawiania fikcyjnej infrastruktury, co mnie bardzo frustruje :< A wujcio google nie podsuwa rozwiązania. Terminy na #studbaza palą, a tu nawet nie mogę się zalogować na konto super-admin.

Generalnie nie mieszałam w uprawnieniach kont, chciałam przelogować się z konta glpi na inne utworzone, zeby zobaczyć czy działa. I jak się wylogowałam, to już gnój nawet na te domyślne konta tworzone przy instalacji nie chce mi wejść, bo: "Nie jesteś uprawniony do połączenia". Komunikat przepisałam po angielsku w wyszukiwarkę, jakieś rozwiązania były ale nie do tej sytuacji, bo tam im krzaczyło przy aktualizacjach, a ja tego nie robiłam.

Sama starałam się to rozwiązać, jednak właściwie przy robieniu tego projektu po raz pierwszy zdarzyło mi się pracować z czymś takim, w ogóle tydzień temu dowiedziałam się, że jest taki program jak XAMPP, że jakieś serwery apache i coś tam. Staram się nadrobić wiedzę, bo to w sumie ciekawe :D Tylko że czas nagli, a mi się skończyły już pomysły :(

#it #programowanie no i #linux, bo to jest linuksowy program
  • 5
  • Odpowiedz
@fervi: Nie potrafię do końca ocenić na ile ironiczna jest ta odpowiedź ;) Zabawne jest to, że studiuję na kierunku uważanym na wykopie powszechnie jako podkierunek - czyli na zarządzaniu. Lubię te informatyczne sprawy, tylko nikt u nas nie pomyślał, żeby nam chociaż wytłumaczyć podstawy (albo podsunąć literaturę odpowiednią), tylko od razu wrzucili tutorial co robić krok po kroku, bez totalnego zrozumienia co właściwie robimy. Tak, wiem że to nikogo nie
  • Odpowiedz