Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki,

Mam możliwość zorganizowania cyklicznej konferencji/spotkania IT. Zastanawiamy się w jakiej formie takie spotkanie przygotować i o czym ludzie (czyli wy!) chcieliby posłuchać. Pomyślałem, że najlepiej będzie was o to po prostu zapytać. Zatem mam dwa pytania:

1) O czym chcielibyście posłuchać? (jakieś technologie? java? big data? praca nad projektem? praca w dużej firmie? agile? cokolwiek innego? - nie ograniczamy się tylko do poznawania API bibliotek ;) ) Po prostu co by was skłoniło do przyjścia?
2) W jakiej formie takie spotkanie przeprowadzić? (Prezentacje? Kółko różańcowe? Grupa wsparcia użytkowników Javy?)

Wołam #programowanie #it #java #agile #scala #bigdata . Spotkania miałyby się odbywać w #torun tak więc #bydgoszcz i okolice też mogą być zainteresowane.
  • 12
@Sarseth: Na JUGu jest głównie o Javie i JVM głównie - tutaj chcemy rozmawiać o czymkolwiek związanym z IT


@Colos: Gamedev oczywiście też wchodzi w grę - potrzebowalibyśmy tylko jakiegoś eksperta od tego :) Może udałoby się kogoś zaprosić?

Generalnie docelowo chcielibyśmy utworzyć miejsce spotkań do pogadania sobie o IT i tematach około IT.
@moriturius: Szkoda, że tak daleko. ()

Dla mnie programowanie funkcyjne, nowe/alternatywne języki pod JVM. Jakiś kącik czytelnika z nową/dobrą/polecaną literaturą.

Jeśli do grona odbiorców zaliczali by się też ludzie początkujący, może pierwsze kroki w IT, możliwości kariery itd.
@kitke: o czegoś takiego potrzebowałem :) chociaż liczyłem na większy odzew. Myślałem ze mirki chcą się uczyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

nie wiem czy już na pierwsze spotkanie uda się coś z tego załatwić (część rzeczy jest już ustawiona) ale jeśli nie to będziemy pewnie organizować kolejne
@moriturius: Wszystkie spotkania planowane są w Toruniu? Chętnie bym przyjechał, chociaż z Lublina mam kawałek. Macie już jakąś wstępną datę wydarzenia i program? Jeśli info byłoby z odpowiednim wyprzedzeniem, to powinienem wynegocjować wyjazd z małżonką/pracodawcą. Wołaj w każdym razie!
@moriturius: Przyszło mi jeszcze jedno do głowy - w sumie jest niedaleko od nas do Czech. Może dałoby się ściągnąc kogoś z JetBrainsów, który by o Kotlinie poopowiadał? Nowość, temat ciekawy, firma ostatnio robi dużo zamieszania (aktualizacja kilkunastu produktów), logistycznie też do ogarnięcia, tylko czy by była wola po obu stronach i czas.