Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, od jakiegoś czasu tworze (bo komponowanie to za mocne słowo) własne utwory. Generalnie co mam w głowie to przelewam na struny ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc czasami znajdzie się i spokojna ballada i kawałek z kopytem. Dla takiego domowego "artysty" najcenniejsze jest to, że ktoś to przesłucha!
Dzisiaj opublikowałem żwawszy kawałek, z chęcią wysłucham opinii (hejtu też (òóˇ)):
https://www.youtube.com/watch?v=yjW51UBomLA

Nie zabraniam przesłuchać innych kawałków i również podzielić się odczuciami. Zamierzam was od teraz spamować na tagu #muzyka moją twórczością, czy tego chcecie czy nie ( ͡ ͜ʖ ͡).

#tworczoscwlasna #tworzeniemuzyki #tworczosc #muzyka #rock #improwizacja #gitara #gitaraelektryczna
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

o kurdełe, od razu reakcja ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Pertaseth: uczę się cały czas, pomysł jedno a wykonanie drugie :) dzięki, postaram się wypełniać "przestrzeń" lepiej, ale boję się też przekroczyć barierę, w której będzie już przesyt wszystkiego.
@Hotstepper: dzięki cumplu!
  • Odpowiedz
@maureis: Podoba mi się, że starasz się wszystko nagrywać porządnie i uzupełnić o jakąś aranżację, a nie smartfonem pod piec jak dużo gitarzystów robi. Tylko tak dalej a będzie coraz lepiej. :))
  • Odpowiedz
@bielan123: niestety tempa nie podkręcę, zupełnie nie wyrabiam przy szybszym improwizowanym graniu (a perka jest z automatu) :) zawsze robię tak, że pierwszy jest riff, potem dopiero improwizacja. Ale dzięki, przynajmniej wiem, że brzmienie pasuje :D
  • Odpowiedz
@maureis: ze sporym opóźnieniem piszę - wybacz :D

Dla mnie pierwsze co się rzuciło to BARDZO porządne (solidne) nagranie, nie wygląda na granie na chybcika (tak to się pisze?). Jeśli było nagrane/zagrane na szybko to podwójne propsy!

A druga rzecz, IMO bardzo fajne klasyczne brzmienie gitar. A piszę o to dlatego że sam sobie symuluję brzmienia (akurat z POD Farm a nie z Riga) i często brzmi to u mnie,
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: znaleźć brzmienie jest trudno, to był bardziej dobry traf niż świadomy wybór, fajnie że się podoba :) Reaktywuje swoje stare kawałki, nagrane ~2 lata temu, tutaj starą zostawiłem tylko improwizacje, także pomysł był, koncepcja też, więc miałem więcej czasu na doszlifowanie :) Tak przy okazji - znasz jakieś dobre artykuły jak mixować i masterować kawałki?
  • Odpowiedz
@maureis: mastering to jest generalnie wyższa szkoła jazdy. Jeśli ktoś nagrywa w domu i potrafi nie s--------ć swoim amatorskim masterem kawałka to czapki z głów, dlatego ja używam softu do automatyzacji mastera. Głośno jest, brzmieniowo lepiej niż gdybym ja masterował, więc działam na takim sofcie AAMS zdaje się.

Co do miksu - blog zakamarkiaudio.pl to skarbnica wiedzy. Polecam! :) jak odkryłem go ze 3 lata temu to przeczytałem cały wstecz
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: dzięki za odpowiedź, na tę stronkę kiedyś trafiłem, też sporo na niej spędziłem - wrócę poczytać więcej :) Z chęcią bym posłuchał twojej twórczości, podziel się linkiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz