Wpis z mikrobloga

@hiro: Czołem! Jest wyzwanie - czy jest możliwa częściowa izolacja akustyczna pomieszczenia, w którym znajduje się perkusja? (schemat) Czy są jakieś rozwiązania, które spowodują że dźwięk wydostający się z pomieszczenia będzie odizolowany od strony gdzie znajdują się sąsiedzi? czy wystarczy "odizolować" jedną ścianę, czy całe pomieszczenie (7m2)? Jakie materiały najlepiej zastosować? #akustyka #diy #perkusja #sasiedzi
hiro - @hiro: Czołem! Jest wyzwanie - czy jest możliwa częściowa izolacja akustyczna ...

źródło: comment_LZ1CoF9YLrN2DyNvLeHfaSp4hTJ5VN6h.jpg

Pobierz
  • 8
@hiro: Wiem, że jest wełna mineralna akustyczna, która ponoć tłumi dźwięki. Wrzuca się to w ściankę np. kartonowo-gpisową. Nie wiem na ile to u Ciebie wykonalne, bo ścianki może już stoją.
@hiro: @Polanin: Nie trzeba stosować ,,specjalnej" wełny, wystarczy zwykła, brat w ten sposób odizolował sobie garaż. Hałas został wyraźnie zmniejszony, w stosunku do poprzedniego, ale nadal daleko do spokojnej krainy.

PS Polecam ochraniacze na uszy dla Ciebie, brat też używa (szczególnie w tak małym pomieszczeniu)
Resztę pozostawiam ekspertom.
@dlugi_: nie żartuj.... wiem, że jest to bardzo często widywane na salkach ale to nie nadaje się do niczego, a na pewno nie do wygłuszania. @hiro: celuj w materiały typu: koce, gąbki, materace o nierównej powierzchni jeśli chcesz zrobić tanio po kosztach.
@hiro: po kosztach to powies dywan albo koc kilka cm od sciany (kazdej, even sufit z podwieszanego dywanu). tak zeby wisial swobodnie. zadziala lepiej niz niejedna cienka pianka lbu opakowania po jajkach :P