Wpis z mikrobloga

@zupa_z_kasztana: kurczę, cos nie mogę się skupić.
Sama robiłaś zakwas pszenny? Ponoć pszenny trudniej wychodować niż żytni. Ja właśnie wczoraj nastawiłam mój zakwas żytni i już cos tam się dzieje. Jak dobrze pójdzie to na weekend będzie własne pieczywo :)
Skąd bierzesz przepisy na chleb?
I czy wyszedł Ci smaczny ten wypiek?
@magyarka: Zakwasy robię sama, pszenny ma 2 tygodnie, żytni tydzień. Jeszcze boję się robić na nich chleb bez dodatku drożdży, ale za jakiś czas spróbuję. :) Trzymam je na wierzchu i codziennie dokarmiam, żeby szybciej dojrzały.
Korzystałam z tego przepisu: http://przepisnachleb.pl/chleb-pszenny-z-formy/ Bardzo fajna stronka.
Chleb wyszedł ok, myślałam, że zapach się będzie bardziej roznosił po mieszkaniu. 1/3 już nie ma, współlokatorzy rozkradają. :D
@pucka25: @zupa_z_kasztana:
w naszym domu chleba jemy mało, normalny bochenek by na tydzień starczał gdyby nie to ze jest niejadalny po dwóch dniach :/
Mąż znalazł w jednym sklepie mega chleb, pełen ziaren, tydzień stoi, ale dla rocznego dziecka trochę za ciężki. Mam nadzieję, ze taki domowy chleb mi tak szybko nie zczerstwieje :) a tak poza tym to lubię piec gotować itp więc i chleb muszę umieć zrobić :)