Wpis z mikrobloga

Mircy, jaką polecilibyście klawiaturę MIDI? Niestety, mój keyboard niechętnie współpracuje jako klawiatura sterująca.

Klawiaturki będę używać głównie na próbach z laptopem wpiętym w mikser przez di boxa. Dużo kasy nie mam, około 450zł, ale nie potrzebuję padów, bajerów itd. Zależy mi na dobrej klawiaturze, najlepiej półważonej. Jest coś fajnego w tej cenie?

#produkcjamuzyki #midi #instrumenty #instrumentyklawiszowe #homerecording #tworzeniemuzyki #vst #keyboard #pianino #syntezatory
  • 9
@hokus_pokus: to naprawde zalezy czego oczekujesz od klawiatury? ilosc klawiszy, pady, fadery, aftertouch, nie wiem co tam jeszcze mozna sie doszukac. ja osobiscie szukalem bo mialem zamiar kupic i celowalem w nektar impact lx 49, dobre recenzje zebrala, niska cena tylko brak midi
@hokus_pokus: Z półważonych w tej cenie (i tak trzeba trochę dołożyć) tylko M-Audio Keystation 61ES i 88ES, wersja 49 to zupełnie inna klawiatura, aż dziwne że wrzucili ją do tej samej serii. Z lekkich ostatnio dobrym wyborem wydaje się budżetowa seria Nektara w postaci np. iX61, akurat mieści się w cenie.
@orfan: Pady i fadery mi nie będą potrzebne, bo będę korzystać z presetów, a brzmienia ustawiać sobie wcześniej. Zależy mi na dobrej klawiaturce, jak najlepszej w tej cenie i to jest najważniejsze. Aftertouch się przyda, no i fajnie gdyby klawisze były doważane albo stawiały jakiś opór przy wciskaniu. Ilość klawiszy przynajmniej 49, im więcej tym lepiej.

@zwk-: Zasięgnę jeszcze opinii i najwyżej skontaktuje się z Tb w tej sprawie ;)