Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę kupić za grosze ładny garnitur dwurzędowy i spróbować go przerobić na mój rozmiar (jest za duży). Ile mógłbym zejść w centymetrach na obwodzie? Musiałbym zmniejszyć tak około 10cm w talii, klatce no i dół. Da rade, czy jednak za dużo?
#modameska
  • 8
@csmrex: zdecydowanie za dużo. Nie obejdzie się bez przebudowy frontu, pleców i ramion bo inaczej powstaną fałdy (od ramienia do pachy). Możesz spróbować ze szpilkami w domu, ale 10cm to 2 rozmiary...
@csmrex: moim zdaniem nie warto.każdy ciuch ma swoje punkty konstrukcyjne które trzymają fason, problem polega na tym że przy stopniowaniu rozmarow one również się przesuwają więc.... jeśli przeróbka dotyczy paru cm jescze jakoś ujdzie ale 10 w obwodzie to jakby 2 rozmiary mniej. żadna krawcowa nie zrobi tego tak żeby twoja marynarka wyglądała tak samo dobrze jak fabrycznie nowa. napisałeś o klatce i talii a ramiona są ok? nawet jeśli jakims
@rozowypg: Ramiona akurat dobre, rękaw też. Niestety mam taki rozmiar, że dwurzędowego garnituru nigdzie nie mogę znaleźć. Ten akurat był dobry na długość, ale za szeroki. No cóż, muszę zarobić grube miliony i wtedy wreszcie uszyję u jakiegoś krawca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki za odpowiedź, ten w takim razie odpuszczam, może znajdę jakiś inny, który nie będzie trzeba tak mocno przerabiać.
@Dutch: dlaczego? Trudno się przyczepić czegokolwiek... Tkanina to kwestia gustu choć mi osobiście bardzo się podoba. Dwurzędówki są "cięższe" i potrafią przytłoczyć noszącego, ale na wyjątkowo szczupłych osobach wyglądają według mnie gorzej