Wpis z mikrobloga

Mireczki, jestem optykiem ze sporym doświadczeniem i chętnie pomogę/ odpowiem na różne pytania dotyczące okularów, soczewek oraz wad wzroku. Tak więc w razie czego wołajcie śmiało ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@GloomySunday: dlaczego w Polsce nigdzie nie można dostać soczewek jednodniowych z astygmatyzmem? Kazali mi czekać trzy miesiące? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@edgar_k: Oczywiście, że można. J&J (na przykład) sprzedaje soczewki Acuvue Moist toryczne (do korekcji astygmatyzmu). Czas oczekiwania na te soczewki to około 3 dni roboczych, więc miesiąc to motzno przesadzone. Podaj moce to sprawdzę czy one nie są problemem.
Druga sprawa to właśnie dostępność danych mocy- możliwości jest dosyć sporo w przypadku korekcji astygmatyzmu (sfera, cylinder, oś) i nie wszystko jest produkowane. Jednak w większości przypadków można wybrać coś zbieżnego.
Czas oczekiwania na te soczewki to około 3 dni roboczych


@GloomySunday: heh, raz byłem w Polsce, zapomniałem zabrac soczewek, mysle - kupie. A gdzie tam, wszystkie sklepy online, stacjonarne - nie ma i już, w jednym mieli i kazali czekac, bo moze sprawdza, moze beda.
W UK z dnia na dzień zamawiam i są ( ͡° ͜ʖ ͡°) A moce bez szału -1,25/-0.75/110
@edgar_k: Nie sprzedaję zbyt dużo soczewek ale kwestia dostępności jest mocno zależna od optyka. UK jest zapewne bardziej rozwinięte jeżeli chodzi o popularność soczewek co pozwala im budować lepsze sieci dystrybucji. W Polsce wszystko idzie tak na prawdę z jednego miejsca. Nikt w zakładzie optycznym nie będzie miał na stanie całego magazynu soczewek torycznych, ponieważ przy możliwych kombinacjach jest to nieopłacalne. Jednak wystarczy telefon do producenta i soczewki na drugi dzień
Jednak wystarczy telefon do producenta i soczewki na drugi dzień są (jak się komuś chce, dlatego na początku podkreśliłem, że zależy od optyka) ;]


@GloomySunday: no to widac nikomu sie nie chce :P Ale tak czy siak dzieki za info
@Prokurator1990: Masz w takim razie "opadającą powiekę" choć to już pewnie sam zdiagnozowałeś ;] Przyczyn może być wiele i wychodzą one poza moje kompetencje. Jeżeli stało się to nagle i nie jest wadą wrodzoną powinieneś jednak wybrać się do neurologa a potem do innych specjalistów, którzy pomogą określić przyczynę i dalsze postępowanie.
@nadszyszkownik_kilkujadek: Masz na myśli soczewki kontaktowe? One produkowane są standardowo do około -12,00 dioptrii sferycznych. Powyżej wykonywane są na specjalne zamówienie (według specyfikacji klienta). Oczywiście musisz wziąć po uwagę to, że w sklepach dostępne są "od ręki" zazwyczaj najbardziej popularne moce im wyższa moc tym okres oczekiwania może delikatnie się wydłużać (potrzeba pobrania ich z magazynu).
@nadszyszkownik_kilkujadek: Niestety nie zajmuję się tymi kwestiami (tego typu zagadnieniami zajmuje się lekarz okulista).
Wiem jednak kilka rzeczy- LASIK daje aktualnie bardzo dobrze efekty przy bardzo dużych mocach, gdzie korekcja okularowa bądź nawet soczewkami twardymi jest uciążliwa. Z drugiej strony wszyscy lekarze których znam (i wykonują te zabiegi) dalej noszą okulary i nie śpieszą się z poddaniem zabiegowi ;]
@GloomySunday: +1. Na lepszym oku jest chyba sfera -2,75 właśnie. Szkoda, na stałe soczewki mi nie są potrzebne, ale chętnie bym sobie od czasu do czasu zakładał takie jednodniówki, np. na jakąś imprezę, do uprawiania sportu, czy na koncert.
@wisniowy_smak: Dokładnie. Upewniłem się i rzeczywiście nie istnieją jednodniowe o tej mocy. Z miesięcznych wspomniane przez Ciebie Cooper Vision Proclear Toric XR oraz Zeiss. Około 200zł za 3 sztuki, więc koszt dosyć duży i w zasadzie nieopłacalny :[ Do sportu musisz zaopatrzyć się w jakieś bardziej wyspecjalizowane (ale oczywiście nie przesadnie drogie) oprawy a impreza i koncert no cóż- takie których nie będzie żal, choć w Twoim przypadku rozgrywa się to